Rajd SzwecjiRajd Szwecji 2020RAJDYWRC

Michał Sołowow powraca do rywalizacji w WRC!

Michał Sołowow powraca do rywalizacji w WRC!

Załoga Michał Sołowow i Maciej Baran widnieją na liście zgłoszeń Rajdu Szwecji 2020, drugiej rundy tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Polska załoga zadeklarowała start w Škodzie Fabii R5. Będzie to pierwszy start tego duetu od sezonu 2015, kiedy to również wystąpili w szwedzkiej rundzie mistrzostw.

Malowanie Škody Fabii R5 Michała Sołowowa i Maćka Barana na Rajd Szwecji! 🔥🔥🔥 Projekt. Rallye Desing

Opublikowany przez Rallypl Wtorek, 14 stycznia 2020

Sołowow z cyklem WRC jest związany od 2003 roku. Właśnie kończąca się przerwa była najdłuższą w jego dotychczasowej karierze. Rezygnacja ze startu w Rajdzie Szwecji 2016 była uznawana przez wszystkich za koniec kariery, lecz jak widać, trzykrotny wicemistrz Europy nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Jego największym sukcesem w startach w WRC było 12 miejsce właśnie w Rajdzie Szwecji, zdobyte w 2013 roku za kierownicą Peugeota 207 S2000. W jego dotychczasowym ostatnim starcie (Rajd Szwecji 2015) było bardzo blisko wyrównania tego wyniku, lecz jednak ostatecznie jego Ford Fiesta RS WRC nie dotarł do mety.

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close