KARTINGKartingowe Mistrzostwa Polski

2/3 rywalizacji za nami! – 2 Kartingowe Mistrzostwa Polski 2021

W miniony weekend Autodrom Słomczyn kolejny raz gościł kierowców kartingowych. Tym razem stawką rywalizacji były cenne punkty do klasyfikacji Kartingowych Mistrzostw Polski! Była to druga runda – pierwsza odbyła się w Poznaniu w końcówce maja, a finałowa będzie rozgrywana w Bydgoszczy na przełomie września i października.

Dwudniowe zawody w Słomczynie, poprzedzone treningami, zgromadziły na starcie 80 zawodników i zawodniczek, rywalizujących łącznie w sześciu kategoriach. Dwie, czyli DD2 Max i Junior OK, zalicza się do Kartingowych Mistrzostw Polski, z kolei Baby Rok, Micro Max, Mini Rok i Mini Max oficjalnie nazwane są Współzawodnictwem Sportowym Dzieci i Młodzieży. Najliczniejszą kategorią był Mini Rok (24 uczestników), a najmniej liczną Micro Max (9 uczestników).

Baby Rok

Kategoria Baby Rok została zdominowana przez Mateusza Wala, triumfatora wszystkich czterech wyścigów, które były rozgrywane w miniony weekend. Szymon Łykowski uplasował się na drugim miejscu, również ani razu nie opuszczając pierwszej trójki. Najniższy stopień podium przypadł Michałowi Pomockiemu.

1. Mateusz Wal (CKT Racing) – 100 pkt.
2. Szymon Łykowski (MK Racing Team) – 76 pkt.
3. Michał Pomocki (DSR Shifter Racing Team) – 65 pkt.
4. Mikołaj Gawlikowski (Bambini Racing) – 55 pkt.
5. Kacper Rajpold (MG Racing Team) – 43 pkt.

Klasyfikacja Baby Roka po 2 rundach

1. Mateusz Wal (CKT Racing) – 177 pkt.
2. Szymon Łykowski (MK Racing Team) – 155 pkt.
3. Michał Pomocki (DSR Shifter Racing Team) – 150 pkt.
4. Kacper Rajpold (MG Racing Team) – 89 pkt.
5. Mikołaj Gawlikowski (Bambini Racing) – 85 pkt.

Kartingowe Mistrzostwa Polski

Micro Max

Marcel Rudnicki został zwycięzcą drugiej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski w kategorii Micro Max! Amelia Wyszomirska z Supersonic Racing pokazała się ze świetnej strony i o 1 punkt wyprzedziła Filipa Kijanowskiego i Antka Ociepę! U tych dwóch młodych kierowców o kolejności w końcowej klasyfikacji zadecydowały wyniki czasówki – zawodnik Bambini Racing pokonał najszybsze kółko w czasie 57.728, a podopieczny KRK Racing zrobił to 58.033.

1. Marcel Rudnicki (Bambini Racing) – 77 pkt.
2. Amelia Wyszomirska (SUPERSONIC RACING) – 63 pkt.
3. Filip Kijanowski (Bambini Racing) – 62 pkt.
4. Antoni Ociepa (KRK Racing) – 62 pkt.
5. Adam Proficz (RKT) – 51 pkt.

Klasyfikacja Micro Maxa po 2 rundach

1. Antoni Ociepa (KRK Racing) – 138 pkt.
2. Filip Kijanowski (Bambini Racing) – 134 pkt.
3. Marcel Rudnicki (Bambini Racing) – 112 pkt.
4. Amelia Wyszomirska (SUPERSONIC RACING) – 111 pkt.
5. Adam Proficz (RKT) – 99 pkt.

Mini Rok

W Mini Roku po rozegraniu dwóch finałów najlepszym kierowcą okazał się Maksymilian Rafalik, triumfujący w jednym biegu, a w drugim finiszujący na P2. Aleksander Jeleń z Bambini Racing uplasował się na drugiej lokacie, minimalnie pokonując w walce o to miejsce swojego zespołowego kolegę – Antka Kosibę – triumfatora pierwszego finału.

1. Maksymilian Rafalik (ST Racing Maranello Polska) – 90 pkt.
2. Aleksander Jeleń (Bambini Racing) – 72 pkt.
3. Antoni Kosiba (Bambini Racing) – 70 pkt.
4. Marek Piórkowski (MK Racing Team) – 58 pkt.
5. Adrian Potępa (Jastrzębski Racing) – 44 pkt.

Klasyfikacja Mini Roka po 2 rundach

1. Maksymilian Rafalik (ST Racing Maranello Polska) – 166 pkt.
2. Franciszek Lassota (Parolin Poland) – 124 pkt.
3. Aleksander Jeleń (Bambini Racing) – 123 pkt.
4. Marek Piórkowski (MK Racing Team) – 102 pkt.
4. Antoni Kosiba (Bambini Racing) – 96 pkt.

Mini Max

Rywalizacja o zwycięstwo oraz najniższy stopień podium w Mini Maxie trzymała nas w napięciu do ostatniego wyścigu. Ostatecznie Adam Sydor wywozi ze Słomczyna puchar za wygrane zawody, a Borys Łyżeń zgarnia drugą lokatę. Alan Kluza o 5 punktów pokonał czwartego Wiktora Dudka i o 7 oczek piątego – Jana Meissnera.

1. Adam Sydor (KRK Racing) – 88 pkt.
2. Borys Łyżeń (KRZ Motorsport) – 75 pkt.
3. Alan Kluza (KRK Racing) – 51 pkt.
4. Wiktor Dudek (Bambini Racing) – 46 pkt.
5. Jan Meissner (MG Racing Team) – 44 pkt.

Klasyfikacja Mini Maxa po 2 rundach

1. Borys Łyżeń (KRZ Motorsport) – 152 pkt.
2. Adam Sydor (KRK Racing) – 129 pkt.
3. Franciszek Cegielski (Bambini Racing) – 114 pkt.
4. Franciszek Belusiak (KRK Racing) – 102 pkt.
5. Franciszek Sulima (KRZ Motorsport) – 96 pkt.

Junior OK

Filip Niewiadomski zdominował rywalizację w kategorii juniorskiej, wygrywając cztery wyścigi i zgarniając triumf w klasyfikacji indywidualnej zawodów z ogromną przewagą nad drugim kierowcą, którym został Yicheng Qu. Franciszek Hałatnik musiał ustąpić drugiego miejsca na podium swojemu koledze z toru o zaledwie 2 punkty.

1. Filip Niewiadomski (KRZ Motorsport) – 100 pkt.
2. Yicheng Qu (JR Racing) – 51 pkt.
3. Franciszek Hałatnik (Jastrzębski Racing) – 49 pkt.
4. Oliwier Kobiela (JR Racing) – 44 pkt.
5. Marcel Kasprzycki (Jastrzębski Racing) – 36 pkt.

Klasyfikacja Junior OK po 2 rundach

1. Filip Niewiadomski (KRZ Motorsport) – 135 pkt.
2. Yicheng Qu (JR Racing) – 107 pkt.
3. Gustaw Wiśniewski (JR Racing) – 100 pkt.
4. Łukasz Grabowski (KRZ Motorsport) – 92 pkt.
5. Bartosz Grzywacz (AMO Racing Team) – 78 pkt.

DD2 Max

Triumf w tej kategorii zgarnął Sebastian Janczewski, zwycięzca trzech wyścigów. Karol Kręt uplasował się na drugim miejscu z wygraną w wyścigu numer 1. Podium uzupełnił Kacper Siemiątkowski, a Kornelia Olkucka w ciekawym pojedynku pokonała Daniela Zająca w starciu o P4.

1. Sebastian Janczewski (SMART RACING TEAM) – 95 pkt.