PRASOWERAJDYTM

Marten Sport z pierwszym ważnym sukcesem w sezonie 2021

Marten Sport z pierwszym ważnym sukcesem w sezonie 2021

Marten Tarmac Masters 2021 w pięknym stylu rozpoczęło polski sezon w rajdach samochodowych. Na wymagających odcinkach specjalnych wokół Nowej Rudy kibice mogli śledzić niezwykle zaciętą rywalizację. O zwycięstwo w klasyfikacji generalnej walczyli zawodnicy najmocniejszych samochodów kategorii R5, którzy zmierzą się w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

Pojedynek o zwycięstwo 5. Tech-Mol Rally 2021 rozstrzygnęło się na ostatnim metrze finałowej próby, a czołowe dwie załogi, po 48,5 km dzieliło zaledwie 2,8 sekundy. Równie emocjonująco wyglądała także walka w poszczególnych klasach, a to najlepsza zapowiedź długo wyczekiwanego sezonu.

Start Marten Tarmac Masters 2021 zebrał bardzo dobre oceny, ale nie jest to jedyny sukces, jaki marka Marten, zabiera z Kotliny Kłodzkiej. Wszystko dzięki załogom, które broniły w miniony weekend barw zespołu Marten Sport. Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski nie zawiedli oczekiwań kibiców i do wspólnego ścigania wrócili w pięknym stylu. Mimo debiutu za kierownicą Skody Fabia R5 evo2, już od samego rana prezentowali doskonałe tempo. Po pierwszej próbie ze stratą 0,6 sekundy objęli fotel wiceliderów i przez cały dzień mocno atakowali duet Kasperczyk / Syty. Po wygranej na próbach numer 4 oraz 6 i po imponującej pogoni na ostatniej próbie, do zwycięzców w Volkswagenie Polo GTI R5 stracili tylko 2,8 sekundy. Na mecie w Nowej Rudzie, odebrali puchary za drugi stopień podium.

Do linii mety dotarli również Filip Pindel i Krzysiek Pietruszka, którzy bronili barw Marten Sport w klasie PRO2. Młody kierowca zaprezentował czystą i równą jazdę, regularnie notując czasy w okolicach piątego i szóstego miejsca. Z każdym kolejnym odcinkiem poprawiał swoje tempo, a na trasach jakie przygotował organizator, było to szczególnie trudne zadanie. Cały zespół zabiera z weekendu pozytywną dawkę energii i z dużymi nadziejami czeka na kolejne rajdowe wyzwanie.

Wojciech Chuchała

„Myślę, że wszyscy w zespole Marten Sport, mieliśmy nadzieję, na właśnie taki początek sezonu. Za nami pierwsze 50 km tegorocznego ścigania, więc to dopiero początek emocji, ale możemy być zadowoleni z wyniku. My z Sebastianem i Filip z Krzyśkiem, każdy zrobił ważny krok, w rajdzie, który zdecydowanie nie należał do łatwych. Trasy były dobrym poligonem doświadczalnym, żeby sprawdzić i przetestować ustawienia. Najważniejsze dla nas było pojechać jak najlepiej i wyniki kolejnych odcinków pokazują, że nasze decyzje przyniosły pozytywny efekt. Szkoda tej kary za potrącenie szykany, ale to też był efekt zapoznawania się z samochodem.

Skoda, coraz bardziej odkrywa przede mną swoje możliwości, a już na tym etapie całkiem przyjemnie współpracuje mi się z Fabią. Wiem, że z czasem będę mógł przycisnąć jeszcze mocniej i przekuć to w dobry wynik. Naszym głównym celem na ten rok pozostaje RSMP, na pewno nie będzie łatwym wyzwaniem, do którego podchodzimy z pokorą, ale jednocześnie w pełnej gotowości. Dobrze było wrócić do rywalizacji, w tak mocnej obsadzie. Z tym większą energią czekam na kolejne OS-owe kilometry. Dziękuję za ten start wszystkim partnerom: MARTEN SPORT, TECE, BURBO OIL, DIL SUROWCE WTÓRNE, FRANKE, PIRELLI oraz MIO.”

Filip Pindel

„Za nami pierwszy start, który przyniósł też bardzo udany weekend. Tech-Mol Rally był sprawdzianem tego, czy dobrze wykorzystaliśmy zimową przerwę i myślę, że nasz wynik dał pozytywną odpowiedź. Następne przejechane odcinki, to kolejne informacje do przeanalizowania, zwłaszcza przy tak zróżnicowanej i wymagającej trasie. Wysoki poziom prezentowali też nasi konkurenci. To chyba najmocniejsza stawka z jaką do tej pory mogłem się mierzyć, dlatego jestem lekko zaskoczony wynikiem, który udało nam się osiągnąć.

Całym zespołem wkładamy w to ogromny wysiłek i cały czas mam świadomość, że jesteśmy na początku sportowej drogi, ale tym mocniej doceniam się takie starty, jak ten. To najlepsza motywacja do dalszych treningów i radość z tego co się robi.

Trasy były wymagające i trudne, nie tylko pod kątem jazdy, ale też opisu. Ogromne wrażenie robiły już podczas przejazdów na zapoznaniu, a co dopiero w jeździe w trybie sportowym. Cały czas musiałem jechać na 100% koncentracji, ale frajda też była ogromna, tak samo jak satysfakcja na linii mety i po ukończonym OS. Oby jak najwięcej takich rajdów.”

Krzysztof Pietruszka

„Tech-Mol Rally z nawiązką pozwolił nam nadrobić, całą tęsknotę za rajdami. Myślę, że nie będzie przesady, że wczorajsze odcinki specjalne były najtrudniejsze, jakie od lat spotkałem w rajdach na poziomie okręgowym. Zmienne tempo, śliskie asfalty, szczyty, ślepe zakręty, szybkie partie, po których trzeba było momentalnie „wpisać się” w krętą i ciasną drogę – załogi mogły zakosztować wszystkiego, co najpiękniejsze i najbardziej wymagające w tym sporcie.

Tym bardziej jestem zadowolony z przebiegu tego weekendu, bo Filip świetnie zmierzył się z tym rajdem i wykonaliśmy wspólnie, z całym zespołem świetną pracę. W tym roku priorytetem dla nas nie jest walka o miejsca na podium, tylko skupienie się nad rozwojem i pod tym kątem najlepiej, jak to było możliwie wykorzystaliśmy te kilometry. Filip potwierdził, że ta praca daje wymierne efekty i zaprezentował rozsądną i czystą jazdę. Warunki były wymagające, nawet dla bardzo doświadczonych kierowców, więc meta osiągnięta bez przygód, a jednak z dobrym tempem, zasługuje na podwójne brawa. Mamy dużo do przeanalizowania, wiemy jakie błędy trzeba jeszcze poprawiać i nad czym szczególnie pracować, ale do kolejnej rundy Marten Tarmac Masters staniemy zdecydowanie lepiej przygotowani. Dziękuje całej ekipie za ten wyjątkowy weekend!

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *