RAJDYRSMP

Marek Nowak pod ogromnym wrażeniem litewskich szutrów

Marek Nowak pod ogromnym wrażeniem litewskich szutrów

 

Jakże pod wysokim wrażeniem charakterystyki trasy Rally Žemaitija jest Marek Nowak startujący Fordem Fiestą R5. Wraz z Adamem Grzelką ukończył zmagania na litewskich szutrach z czternastą lokatą w klasie drugiej cyklu ProfiAuto Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Poprawa tempa z oesu na oes z pewnością jest kluczową kwestią w celu szybszej jazdy na luźnej nawierzchni w wykonaniu załogi zespołu Marek Nowak Motorsport. O fakcie dalszej nauki i zdobywania nowego doświadczenia także wspomniał dziewiąty kierowca w ubiegłorocznej stawce krajowego czempionatu. Mimo wszystko sama specyfikacja czternastu odcinków specjalnych w okolicach Kelm wywarła ogromne zainteresowanie u duetu korzystającego z samochodu ze stajni Witek Motorsport. Warto również dodać o różnicy czasowej pomiędzy Markiem Nowakiem, a Krzysztofem Bubikiem, który zaprezentował się z wyśmienitej strony na każdym szutrowym kilometrze.

W klasyfikacji końcowej Rally Žemaitija zaledwie jedna dziesiąta sekundy podzieliła obie załogi. Pomiędzy analizą startu, a nadchodzącym 77. Orlen Rajdem Polski nie można przejść obojętnie obok doskonale prezentujących się barw Forda Fiesty R5 polskiej załogi Dimeg Invest Rally Team.

Patronite

Marek Nowak

,,Pierwsza runda ProfiAuto RSMP to był na prawdę kawał porządnego i mega szybkiego rajdu. Zdarzało się, że przez kilka kilometrów nie było nie tylko wolnych zakrętów ale nawet i średnich. Dodatkowym utrudnieniem był kurz, który raz opadał a raz nie. Miejscami na sekcjach z zakrętami 5, 6 i 7 nie było nic widać. Dla nas był to rajd, z którego wynosimy radość z jazdy tym autem na szutrach. Zajmujemy 14 miejsce w stawce RSMP. Wiele jeszcze pracy przed nami na tej nawierzchni. Szczególnie w kwestii opisu. Ale co nas nie zabije… Za dwa tygodnie skok na głęboką wodę. Debiut w Mistrzostwa Europy ERC. Rajd Polski ERC a my wśród 44 samochodów klasy Rally2 (R5).”

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *