ERCRAJDYWRC

Marczyk: Wystartujemy prawdopodobnie w Mistrzostwach Europy lub w WRC 2 lub WRC 3

Marczyk: Wystartujemy prawdopodobnie w Mistrzostwach Europy lub w WRC 2 lub WRC 3

Miko Marczyk podczas sesji AMA na portalu wykop.pl w odpowiedzi na pytanie jak wyglądają jego plany na sezon 2022 zdradził, że wystartuje prawdopodobnie w Mistrzostwach Europy lub w WRC 2 lub WRC3!

Miko Marczyk

Wystartujemy prawdopodobnie w Mistrzostwach Europy lub w Mistrzostwach Świata WRC 2 lub WRC 3

O startach w RSMP w sezonie 2022 Marczyk odpowiedział:

Nie jest to wykluczone, pracujemy aktualnie nad programem i możliwe, że pojawimy się na wybranych rajdach Mistrzostw Polski.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w sezonie 2021 startowali w cyklu Mistrzostw Europy. Trzy razy stanęli oni na podium w ciągu całego sezonu! Ostatecznie w klasyfikacji generalnej sezonu Miko Marczyk zajął trzecią pozycję, a Szymon Gospodarczyk został wicemistrzem Europy w klasyfikacji pilotów. Oprócz tego reprezentanci ORLEN Teamu zdołali zostać Mistrzami Polski w ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski!

Patronite

Mikołaj Marczyk odpowiedział również na pytanie m.in o najtrudniejszy oes w karierze:

Jednym z trudniejszych odcinków specjalnych był OS Pindula podczas rajdu Barum w Czechach. Był to 20-kilometrowy nocny odcinek na asfalcie, który miejscami był cały pokryty błotem. Szybki przejazd tego odcinka był jednym z moich większych wyzwań w ostatnich kilku sezonach.

A także o wpływie wyścigów samochodowych na środowisko:

Postęp technologiczny w motoryzacji opiera się również o technologię, która rozwijana jest w sporcie motorowym. Od wielu lat w F1 istnieje system KERS (kinetic energy recovery system). Ten system działa podobnie do systemu rekuperacji samochodów hybrydowych i elektrycznych, które pojawiają się coraz częściej na ulicach. Od wielu lat, wśród bardzo popularnych sportów motorowych jest Formuła E, gdzie bolidy są w pełni elektryczne, a od przyszłego roku w Mistrzostwach Świata WRC samochody rajdowe będą hybrydowe. To oznacza, że motosport idzie z duchem czasu i systemy, które powodują faktyczne zmniejszenie zanieczyszczeń emitowanych przez pojazdy, są testowane i rozwijane w sporcie motorowym.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *