RAJDYWRC

Mäkinen nie pójdzie drogą Hyundaia

Tommi Mäkinen powiedział w wywiadzie dla fińskiego portalu Rallit.fi że w przyszłym sezonie WRC 2020 nie będzie stosować taktyki rotacyjnego składu.

Taką strategie ma Hyundai, który na przyszły sezon ma na ten moment zakontraktowanych czterech kierowców (Ott Tänak, Thierry Neuville, Sebastien Loeb, Dani Sordo). Belg oraz Estończyk wystartują we wszystkich rundach WRC. Loeb i Sordo będą dzielić między sobą trzeciego Hyundaia i20 WRC.

Nie sądzę, abyśmy stosowali tę samą taktykę co Hyundai. Z pewnością o tym pomyśleliśmy. Nie sądzę oczywiście, że nasze wyniki w tym roku byłyby gorsze, gdybyśmy mieli więcej zawodników. Mam jednak zasadę, że nadal koncentrujemy się na pełnym sezonie. Dyskutowaliśmy nad inną opcją.”

Szef Toyoty przyznał że nie byłby w stanie pogodzić się z takim rozwiązaniem kiedy sam startował w Mistrzostwach Świata.

„Osobiście nie wyobrażałem sobie takiego kroku w mojej karierze” – zauważył czterokrotny mistrz świata. „Nie byłbym w stanie znaleźć motywacji do jeżdżenia , gdybym nie miał okazji walczyć o tytuł.”

Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close