ERCRajd AkropoluRajd Akropolu 2018RAJDY

Magalhaes wygrywa, Ptaszek staje na podium !!! – OS12 Rajd Akropolu 2018

OS12

Bruno Magalhaes i Hugo Magalhaes po swojej szybkiej i mądrej jeździe wygrali Rajd Akropolu 2018. Trzecią rundę tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy. Portugalska załoga, która w sobotę wykorzystała błędy swoich rywali objeła prowadzenie po siódmym odcinku specjalnym  i nie oddała go już do mety w Liam.

Fantastyczne drugie miejsce wywalczył Norbert Herczig, Węgier który zapisał w ten weekend dwie wygrane próby, podczas niedzielnego etapu zwolnił i spokojnie bronił swojej pozycji. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak. To pierwszy tak duży sukces naszych reprezentantów w ERC. Debiutanci w Rajdzie Akropolu spisywali się bardzo dobrze zanotowali kilka czasów w pierwszej trójce i unikali większych błędów. Sam Hubert przyznał, że ten rajd jest ciężkim wyzwaniem bo „zabija” opony. Mimo tego 25-latek z Torunia był w stanie walczyć w ten weekend z najlepszymi.

Foto. Josef Petru

Czwarte miejsce w ten weekend wywalczył Evynd Brynildsen, Norweg który w sobote spisywał się znakomicie na jednym z odcinków złapał kapcia i stracił przez to większość czasu. Mimo tego kierowca Fiesty R5 prezentował na greckich oesach naprawde wsokie tempo. Ze świetnej strony pokazał się Cypryjczyk Simons Galatoriotis, który skompletował pierwszą piątkę.

Foto. Josef Petru

Na szóstym miejscu zmagania ukończyli kolejni nasi reprezentanci Grzegorz Grzyb i Jakub Wróbel. Mistrzowie Polski z sezonu 2016 spisywali się fantastycznie i walczyli w rajdzie o drugie miejsce, niestety na ósmej pròbie uderzyli w głaz i uszkodzili koło. W niedziele reprezentnci zespołu Rufy Sport nie podejmowali ryzyka i spokojnie dotarli do mety. Siódme miejsce zajął Jourdan Serderidis. Za Belgiem znalazł się Turek Orhan Avcioglu.

Patronite

Foto. Josef Petru

W klasyfikacji drugiego etapu nie miał sobie równych Aleksiej Lukyanuk. Rosjanin wyprzedził Juuso Nordgrena. Trzecie miejsce zajął Norbert Herczig. Za Węgrem sklasyfikowano Huberta Ptaszka. Pierwszą piątką zamknął zwycięzca całego rajdu Bruno Magalhaes.

W tegorocznym cyklu ERC prowadzi wciąż Aleksiej Lukyanuk, Rosjanin ma na swoim koncie aktualnie 83 pkt. Zwycięzca Rajdu „Bogów” Bruno Magalhaes (69) zajmuje drugie miejsce. Po wywalczeniu drugiego miejsca w Grecji Norbert Herczig (40) awansował na trzecią lokatę. Czwarty jest Ricardo Moura (30). Portugalczyk wyprzedza Nikolaya Griazina (30), Fabiana Kreima (26) i Brynildsena (23). Tyle samo punktòw zgromadził na swoim koncie Hubert Ptaszek (23). O cztery oczka mniej w swoim dorobku ma Grzegorz Grzyb.

Foto. Josef Petru

Kolejną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Europy będzie rozgrywany już za dwa tygodnie Rajd Cypru.

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie