ERCRajd AkropoluRajd Akropolu 2018RAJDY

Magalhaes prowadzi po pętli, Grzyb V-ce liderem !!! – OS5 Rajd Akropolu 2018

Os5

Bruno Magalhaes, który objął prowadzenie po pierwszym przejeździe próby Drossohori zakończył poranną pętle sobotniego etapu Rajdu Akropolu 2018 na fotelu lidera. Portugalczyk jedzie aktualnie równym tempem i co najważniejsze unika błędów, jak sam przyznał na mecie jednego z odcinków omija duże głazy, które mogą doprowadzić do przebicia opony.

Drugie miejsce zajmuje Grzegorz Grzyb, Mistrz Polski z sezonu 2016 bardzo dobrze spisuje się na greckich odcinkach specjalnych. Na próbie numer pięć kierowca Fabii R5 zaatakował i uzyskał świetny drugi rezultat. Na zaskakującym trzecim  miejscu aktualne plasuje się Norbert Herczig. Węgierski kierowca, który wygrał wczoraj super oes aktualnie traci do prowadzącego Portugalczyka blisko minute.

Wysokie tempo równieź prezentuje Hubert Ptaszek. Zawodnik Fabii R5 zajmował dzisiaj na porannych oesach odpowiednio trzecie i dwa razy piąte miejsce, dzięki temu po czterech rozegranych oesach Polak jest czwarty i traci do wirtualnego podium tylko 5,8s. Blisko 30 sekund za 25 latkiem z Torunia plasuje się Simons Galatoritios. Jego rodak Tsolouftas jest aktualnie szósty. Eyvind Beynildsen, który złapał kapcia na czwartym oesie plasuje się na siódmej pozycji ze stratą ponad trzech minut do lidera. Jourdan Seridis jadący Škodą Fabią R5 zajmue ósmą lokatę. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają w odpowiedniej kolejności, Brazyliczyk Nobre orpaz lider w ERC2 Węgier Tibor Erdi.

Patronite

Popołudniowa część rywalizacji sobotniego etapu startuje o 14:55.

Wybrane dla Ciebie