ERCRajd LiepajaRajd Liepaja 2020RAJDY

Mads Østberg zgłoszony do Rajdu Lipawy 2020!

Mads Østberg zgłoszony do Rajdu Lipawy 2020!

Citroën Racing wystawi fabryczne C3 R5 dla Madsa Østberga w drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy -Rajdzie Lipawy, który odbędzie w dniach 14-16 sierpnia. Mads Østberg, który jest aktualnym liderem klasyfikacji WRC-2 weźmie udział w rajdzie ERC na Łotwie w ramach przygotowań do wznowienia sezonu WRC we wrześniu (Rajd Estonii).

Rally Liepāja to bardzo dobre przygotowanie do debiutującej w kalendarzu WRC Estonii ze względu na szybkie, szutrowe trasy, podobne do tych, które pojawią się w rajdzie Mistrzostw Świata.

Mads Østberg:

„Będzie to świetna okazja aby przygotować się do nadchodzącego powrotu WRC-2 w Estonii, a po długiej przerwie od jazdy w samochodzie, naprawdę potrzebujemy kilometrów oesowych.”

„Jest to dla nas nie tylko test. Chcemy wygrywać w każdym rajdzie, w którym startujemy i tym razem nie jest inaczej.”

„Poziom [w ERC] jest wysoki, więc będziemy musieli dać z siebie wszystko, aby być konkurencyjni. Nie mogę się doczekać powrotu do  zespołu i [mojego] pilota – Torsteina Eriksena.”

Będzie to kolejna próba podjęcia walki w Mistrzostwach Europy w wykonaniu Østberga. Poprzednie występy Norwega w ERC nie należały do udanych. W 2016 rozbił swoje auto jako lider Rajdu Wysp Kanaryjskich, a rok później stracił potencjalną wygraną w Rajdzie Rzeszowskim przez problemy ze wspomaganiem.

Źródło: https://dirtfish.com/

Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Enable referrer and click cookie to search for pro webber