RAJDYWRCWRC2

Mads Ostberg z poprawkami w C3 Rally2 na Chorwację

Poprawki w C3 Rally2 dla Ostberga na Chorwację

Jak informuje portal wrc.com, Citroën homologował nowe, ulepszone części do Citroena C3 Rally2. Mają one znacząco wpłynąć na osiągi oraz prowadzenie rajdówki. Samochód z najnowszymi poprawkami przetestuje Mads Ostberg podczas Rajdu Chorwacji, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Mads Ostberg

„Ciężko pracowaliśmy nad C3. Naprawdę, pracowałem nad tym samochodem od zera i możliwość zobaczenia, jak teraz działa, jest naprawdę pozytywne. W tym roku mam dwa fajne programy startów i będę bardzo zajęty. WRC2 będzie trudne przez walkę z takimi gośćmi jak Andreas [Mikkelsen]. Będzie fajnie powalczyć z nim – zwłaszcza teraz, gdy mamy samochód, jakiego chcemy.”

Mads Ostberg wystartował w zeszły weekend w Therwoolin Boldogkö Rally rozgrywanym w ramach krajowego, węgierskiego czempionatu.

Mads Ostberg

„Za nami wiele pracy nad przednią częścią aerodynamiki. Zrobiło to dużą różnicę w czasach testów. W przypadku skrzyni biegów mamy kilka nowych ustawień w mechanizmach różnicowych, a następnie wprowadziliśmy kilka drobnych zmian w układzie hamulcowym, po to, aby pozbyć się niektórych problemów, które mieliśmy wcześniej. Jest też trochę pracy po stronie oprogramowania i geometrii samochodu – składa się na to wiele drobiazgów, z których wszystkie będą miały wpływ na wydajność i niezawodność.”

Mads Ostberg rozpocznie swój sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata właśnie od Rajdu Chorwacji 2021, który debiutuje w tym cyklu. W zeszłym sezonie startował on w klasyfikacji WRC2, gdzie ostatecznie sięgnął po mistrzostwo Świata w tej klasyfikacji.

Patronite

Mads Ostberg zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Therwoolin Boldogkö Rally. Co ciekawe, prowadził on jeszcze przed ostatnim odcinkiem specjalnym pierwszej rundy węgierskiego czempionatu. Jednak podczas ostatniego odcinka specjalnego załoga Citroena C3 Rally2 przebiła oponę w swoim samochodzie, przez co straciła prowadzenie i spadła ostatecznie na piątą pozycję. Norweska załoga oprócz startów w WRC2 w tym sezonie wystartuje również w pełnym cyklu Rajdowych Mistrzostw Węgier.


Źródło informacji: wrc.com

Więcej o WRC na Rallypl przeczytacie tutaj – KLIK!

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *