Rajd ElektrenyRajd Elektreny 2019RAJDYRSMP

Maciej Lubiak powraca na szutry po 10 latach

Dziś, po 10 latach od ostatniego startu w szutrowych zawodach, Maciek Lubiak z Tomkiem Borko staną na starcie rajdu rozgrywanego na luźnej nawierzchni. Czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Rally Elektrėnai rozegrana zostanie na Litwie w okolicach Wilna.

Maciej Lubiak, który w tym roku startuje za kierownicą auta klasy R5 – Hyundaia i20, będzie jednym z prawie 60 kierowców zgłoszonych do tej szutrowej rundy, w tym 26 załóg będzie walczyć o punkty w RSMP. Zdecydowana większość rywali niespełna dwa tygodnie temu startowała w Rajd Polski | Rally Poland. Maciej, po opuszczeniu naszej rundy ERC z ważnych powodów osobistych, stanie do rywalizacji w szutrowym rajdzie w samochodzie 4×4 po raz pierwszy od 12 lat.

Maciej Lubiak:

Zimowe testy po śniegu, czy niedawne po luźnej nawierzchni, przypomniały mi, ile frajdy daje taka jazda i to autem z niesamowitym zawieszeniem, czyli Hyundaiem i20 R5. Szutry to esencja rajdów. Lubią je kierowcy, ale przede wszystkim kibice. Ponad dekadę nie startowałem w szutrowym rajdzie, więc naprawdę nie mogę się doczekać, by znów poczuć tę przyjemność z jazdy.😍

Tomasz Borko:

Pauzowaliśmy w czasie Rajdu Polski, nie startowaliśmy także rok temu na Litwie. Mamy jednak nadzieję, że szybko oswoimy się z tamtejszymi szutrami, a jazda czteronapędowym Hyundaiem da nam sporo satysfakcji. Nowe dla nas odcinki to kolejne ciekawe doświadczenie w tym sezonie, a ściganie się z polskimi i litewskimi zawodnikami pozytywnie wpłynie na rywalizację i poziom adrenaliny :). 🏁

Tagi

Mikołaj Sobol

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close