Rajd Monte CarloRajd Monte Carlo 2021RAJDYWRC

M-Sport z mieszanymi uczuciami po Rajdzie Monte Carlo 2021

M-Sport z mieszanymi uczuciami po Rajdzie Monte Carlo 2021

Mieszane uczucia po Rajdzie Monte-Carlo 2021 towarzyszą zespołowi M-Sport. Podczas pierwszego odcinka specjalnego pierwszej rundy WRC wydawało się, że Teemu Suninen i Mikko Markkula będą w stanie powalczyć o dobrą lokatę, lecz wypadli z trasy na dosłownie kilka zakrętów przez metą oesu. Gus Greensmith zmagał się z brakiem pewności siebie podczas całego rajdu, co w znacznym stopniu przełożyło się na tempo Brytyjczyka.

Jednakże w klasyfikacji WRC2 Adrien Fourmaux zajął znakomite drugie miejsce w klasie. W klasyfikacji generalnej Rajdu Monte Carlo 2021 zajął dziewiąte miejsce.

M-Sport
Fot. M-Sport/Informacja prasowa

Richard Millner

„Mieliśmy potencjał, by powalczyć o dobry wynik w ten weekend i wspaniale było zobaczyć takie tempo Teemu na oesie. Nawet bez wszystkich ulepszeń nadal możemy być tak samo konkurencyjni jak nasi rywale w odpowiednich warunkach – szkoda tylko, że nie trwało to dłużej, zwłaszcza po tak ciężkiej pracy, jakiej wymagało dotarcie tutaj.

Gus miał naprawdę dobre testy przed rajdem i nie mógł się doczekać rajdu, ale z jakiegoś powodu po prostu mu się ten rajd nie udał. Jest niezwykle samokrytyczny i wiem, że weźmie sobie do serca to rozczarowanie. I nie zapominajmy, jak trudny jest ten rajd. Pewność jest tu wszystkim i jeśli nie będziesz jej miał, to będzie to widać. Ale udało mu się – pokonał cały dystans i będziemy z nim pracować, aby odblokować tę pewność siebie podczas następnych rajdów.

Był to kolejny bardzo dobry występ Adriena w WRC2 i jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy, którą wykonał w ten weekend. Miał szybkość, ale miał też strategię, a kiedy go zobaczyłeś na metach odcinków specjalnych, był zawsze bardzo spokojny i opanowany. Pokazał dobre tempo w starciu z solidnym i doświadczonym zwycięzcą rajdu [Andreasem Mikkelsenem], ale był również w stanie zidentyfikować odcinki, w których wymagane było bardziej ostrożne podejście. Miał wszystkie zadatki na występ w stylu Ogiera, przez co Adrien zdecydowanie udowadnia, że ​​jest prawdziwym talentem na przyszłość.”

Następną rundą Rajdowych Mistrzostw Świata 2021 będzie Arctic Rally Finland Powered by CapitalBox, który odbędzie się pod koniec lutego.

Źródło: Informacja prasowa

Profil kierowcy:
Teemu Suninen

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *