RAJDYWRC

M-Sport: Utrzymujemy dobre stosunki z Robertem Kubicą

W ostatnich dniach zaczęły się pojawiać plotki o tym że Robert Kubica miał negocjować z zespołem M-Sport w sprawie startu w ostatniej rundzie WRC w tym sezonie. Ostatnią rundą ma być ACI Rally Monza rozgrywany na początku grudnia.

Redakcja rallypl.com skontaktowała się z zespołem M-Sport w celu uzyskania komentarza dotyczącego tych właśnie plotek. Oto odpowiedź zespołu M-Sport:

Utrzymujemy dobre stosunki z Robertem, ale w tej chwili nie rozmawiamy z nim.

Szef M-Sportu: Jesteśmy zawsze otwarci na rozmowy z Robertem

Robert Kubica wystartował w przeszłości raz w imprezie Monza Rally Show! Krakowianin w 2014 roku wygrał wtedy tą imprezę! Polak wystartował za kierownicą Forda Fiesty WRC, a na prawym fotelu zasiadł Alessandra Benedetti!

Tegoroczna impreza na torze Monza będzie się różniła względem poprzednich lat. ACI Rally Monza będzie rozgrywany w ramach cyklu Rajdowych Mistrzostw Świata! Sobotni etap ma być poprowadzony po lokalnych drogach w rejonie Lombardii, a w niedziele rywalizacja przeniesie się na tor Monza!

ACI Rally Monza ma zostać przeprowadzony w dniach 4.12-6.12 2020 roku.

Szef M-Sportu w wywiadzie dla portalu Rallypl.com powiedział o spotkaniu z Robertem Kubicą tak:

Byłem tam, bo było nam po drodze. Zawsze miałem dobry kontakt z Robertem, wymieniliśmy się paroma wiadomościami. Nie lubi zbytnio rozmawiać ze mną o Formule 1, woli dyskutować o rajdach. Rozmawialiśmy przez jakąś godzinę – jest ogromnym fanem, wciąż obserwuje ten sport. Z pewnością chciałby tu kiedyś wrócić, ale to zależy od sytuacji. W Monzy byłem już pewien, że odejdzie z Williamsa, ale, jak widać po informacjach w mediach, ma on różne opcje na stole. Robert dobrze wie, że ciężko znaleźć dobrze płatny fotel w rajdach i potrzebowałby pewno sponsora. W innych seriach sytuacja może być inna. Musimy poczekać. Z pewnością chcielibyśmy, aby wrócił – przyniósł wiele korzyści dla całego sportu. Przyciągnął wielu kibiców. Nagrania z jego testów należą do jednych z najlepiej oglądanych w internecie. Bardzo cieszyła mnie współpraca z nim, był niezwykle utalentowanym i skupionym kierowcą. Myślę, że obecnie jest jeszcze lepszy niż był trzy lata temu. Kiedy zacząłem z nim pracować to czułem, że kocha rajdy, ale jego celem jest Formuła 1. Teraz tam wrócił, zalicza ciężki sezon, można zwalać winę na jego stan zdrowia bądź na ciężką sytuację zespołu. Przede wszystkim udowodnił sobie, że może wrócić na szczyt. Nawet gdyby chciał pojechać czysto towarzysko w jednym, w dwóch rajdach to przywitalibyśmy go z otwartymi ramionami

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *