RAJDYWRC

M-Sport ogłosił skład na sezon 2021!

M-Sport ogłosił skład na sezon 2021!

Zespół M-Sport ogłosił dziś swój skład na sezon 2021 Rajdowych Mistrzostw Świata. Do Teemu Suninena i Gusa Greensmitha dołącza na nadchodzący rok Adrien Fourmaux. Gus jako jedyny jest zapowiedziany na wszystkie rundy nadchodzącego cyklu. Będzie to dla niego pierwszy pełny sezon w Fordzie Fiesta WRC.

W rajdzie Monte Carlo drugim samochodem M-Sportu pojedzie Teemu Suninen. Na ten moment Fin nie ma jeszcze pewnego pilota na sezon, gdyż zakończył on współpracę z Jarmo Lehtinenem (który porzucił rajdy). Jego nowy pilot ma zostać podany w nadchodzących dniach.

W niektórych rundach Suninen będzie musiał oddać swoją rajdówkę Adrienowi Fourmaux. Adrien w nadchodzącym sezonie będzie rywalizował w pełnym sezonie WRC2 za sterami Forda Fiesty Rally2. Jego pilotem, podobnie jak w latach poprzednich, będzie Francuz – Renaud Jamoul.

Malowanie zespołu M-Sport z 2020 będzie podtrzymane, choć otrzyma parę „subtelnych” zmian. Zmiany te będzie można znaleźć m.in. na dachu samochodu, gdzie znajdziemy nowy motyw. Na samochodzie pojawią się również loga oficjalnego dostawcy opon dla WRC od sezonu 2021 – Pirelli.

M-Sport 2021
M-Sport Ford World Rally Team

Richard Millener:

„M-Sport ma długą historię w wspieraniu młodych kierowców – to coś co jest bardzo bliskie sercu Malcolma. Pozostajemy związani z Teemu, Gusem i Adrienem, którzy będą kontynuować swój rozwój w 2021 roku. Cała trójka ma mnóstwo talentu, a my opracowaliśmy dla nich programy aby wyciągnąć wszystko co najlepsze. Chcemy aby to zaprocentowało na wielu etapach ich karier.

Gus miał w ostatnim roku parę imponujących wyników zarówno na splitach, jak i całych odcinkach. Chcemy aby jeszcze bardziej mógł trenować pod tym kątem. Cieszymy się, że możemy zaoferować mu jego pierwszy pełny sezon w Fieście w najlepszej specyfikacji. Chcemy aby on i Elliott wyciągnęli z tego maksimum doświadczenia z rajdów oraz testów. Nie chcemy aby uczyli się tylko na rajdach, lecz chcemy aby nabrali doświadczenia we wszystkim, co musi potrafić kierowca na najwyższym szczeblu. Wiem, że już dają z siebie wszystko i jestem bardzo ciekawy tego jak poradzą sobie na przestrzeni całego roku. 

Wszyscy wiemy, że Teemu jest szybki. Jest to coś co widzieliśmy już w jego pierwszym przejeździe Fordem Fiestą WRC. Poczuliśmy, że ważnym jest aby znaleźć dla niego jakiś program na ten rok. Udało nam się ułożyć częściowy program z rajdami, gdzie Fiesta może być konkurencyjna. Szkoda, że nie pojedzie z nim już Jarmo, ale Teemu wyniósł dużo z tej krótkiej współpracy i jestem pewien, że wykorzysta to w tym roku.

Adrien również nas zaskoczył w tamtym sezonie i cieszymy się, że możemy zaoferować mu cały sezon WRC2 w Fordzie Fiesta Rally2 oraz parę występów w Fieście WRC. Chcemy aby nabrał jak najwięcej doświadczenia z różnych rajdów. Ma nadal pokazywać swoje tempo w Fieście Rally2, ale również zacząć mierzyć się z najlepszymi na świecie. 

Będziemy kontynuować ciężką pracę oraz zobaczymy, czy uda się poszerzyć program Teemu, rozglądamy się również za dodatkowymi, czołowymi kierowcami na świecie. Jeśli mam być szczerzy, to sytuacja z Covidem stworzyła dla nas ekstremalnie ciężkie warunki. Liczymy, że jest jednak światełko na końcu tego tunelu i wiem, że każdy członek zespołu będzie dawał z siebie wszystko. Chcemy osiągnąć jak najlepsze wyniki w 2021.” 


Źródło informacji: https://www.m-sport.co.uk

Więcej informacji o WRC na Rallypl znajdziecie tutaj – KLIK!

Profil kierowcy:
Teemu Suninen

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *