ERCRAJDY

Lukyanuk wygrywa Rally di Roma Capitale, Grzyb na podium

Rajd Rzymu 2018 padł łupem załogi Aleksiej Lukyanuk i Andriej Arnaoutov. Rosyjska załoga wykonała znakomitą pracę. Na Włoskich trasach wygrała większość odcinków specjalnych, również dzielnie odpierała ataki swoich najgrożniejszych rywali i dla tego zapisała do swojego rajdowego CV kolejny sukces. Jedynym zagrożeniem Rosjan, był podczas tej rundy tylko Giandomenico Basso. Kierowca Fabii dzisiaj mocno zaatakował, jednak to nie wystarczyło. Na mecie przedostatniej próby oznajmił że był na tyle mocny, że stać było by go na to żeby pokonać Lukyanuka. Jednak szyki pokrzyżowali mu organizatorzy bo odwołali dwa oesy.

Wielki sukces odniósł także Grzegorz Grzyb, który na asfaltowych próbach w okolicach Romy spisywał się znakomicie. Potrafił walczyć z bardziej doświadczonymi Włoskimi zawodnikami i nie popełniać przy tym błędów.

Więcej wkrótce….

Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Podobne

Close