ERCRAJDY

Lukyanuk może wyrównać osiągnięcie Kajetanowicza, Rossettiego i Zasady!

Lukyanuk może wyrównać osiągnięcie Kajetanowicza, Rossettiego i Zasady!

Alexey Lukyanuk rozpoczyna europejski sezon 2021. Obrona tytułu w Citroënie C3 Rally2 przygotowanym przez Saintéloc, prowadzonym wspólnie przez Arnautova i Lukyanuka, oznaczać będzie wyrównanie ważnego dla Mistrzostw Europy rekordu. Od inauguracji ERC w 1957 roku tylko Kajetan Kajetanowicz, Luca Rossetti i Sobiesław Zasada trzykrotnie zdobyli upragniony tytuł. Po podniesieniu korony ERC po raz drugi w 2020 roku, Rosjanin chce do nich dołączyć. Jego kampania w 2021 roku w Citroënie C3 Rally2 prowadzonym przez Saintéloc Junior Team na oponach Pirelli została potwierdzona. Ale Alexey, który połączy siły z rodakiem i wieloletnim pilotem Alexeyem Arnautovem, jest świadomy faktu, że trzeci tytuł nie jest taki pewny, biorąc pod uwagę silną konkurencję, z jaką spotka się w ERC.

Alexey Lukyanuk

„To powinien być ekscytujący rok. Wierzę, że będzie to bardzo mocna rywalizacja z bardzo silnymi kierowcami, którzy będą coraz lepiej przygotowani. Postaramy się być tak konkurencyjni, jak to tylko możliwe i dobrze się bawić. Cieszę się również na kalendarz z ośmioma imprezami. Bardzo mi zależy na rozpoczęciu ścigania!

Jestem naprawdę podekscytowany, mogąc ogłosić, że kontynuujemy współpracę z Citroënem. Dziękuję za wsparcie i możliwości. W zeszłym roku osiągnęliśmy świetny wynik i kamień milowy, odnosząc zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Kontynuujemy przygodę dzięki naszym sponsorom Coolstream, Hortex i Pirelli, naszym małym partnerom, Space Travel i AutoSportMedia oraz oczywiście Saintéloc.”

Po zakończeniu krótkiego urlopu od Rajdu Wysp Kanaryjskich w listopadzie, Alexey Arnautov pracuje nad pełną kampanią w 2021 roku.

Alexey Arnautov

„Cieszę się, że wróciłem do gry. Zawsze miło jest być częścią zespołu. Nie jest mi łatwo uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach, ale powinniśmy być w stanie powalczyć.”

ERC 2021 ma rozpocząć się podczas 55. Rajdu Azorów w dniach 6-8 maja. Wtedy Lukyanuk po raz pierwszy wystartuje w zmodernizowanym C3 Rally2 Citroëna. Samochód jest ulepszoną wersją C3 R5 używanego w 2020 roku.

Alexey Lukyanuk

„Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł przetestować zmiany w tym wspaniałym, solidnym i wszechstronnym samochodzie. Cieszę się, że Citroën kontynuuje prace nad rozwojem. Omówiliśmy z inżynierami kilka kroków do zrobienia i miło będzie zobaczyć, jak się materializują.”


ERC na Rallypl – KLIK!
Strona internetowa ERC – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *