RAJDYRSMP

Łukasz Kotarba skusi się na nowego Hyundaia i20?

Łukasz Kotarba skusi się na nowego Hyundaia i20?

Redakcja Rallypl.com skontaktowała się z Łukaszem Kotarbą, aby podpytać o kilka interesujących kwestii. Czy start Hyundaiem na Słowacji jest jednorazowy? Dlaczego nie wybierze Citroena C3? Jakie są jego plany na kolejny sezon? To wszystko i jeszcze więcej zdradza nam Łukasz Kotarba. Zapraszamy!

Dlaczego akurat taki wybór samochodu? Hyundai zamiast Citroena?

„Równolegle ze Slovakia Ringiem idzie Monza, dlatego ilość dostępnych samochodów jest ograniczona. Czy wezmę samochód lepszy czy gorszy, szybszy czy wolniejszy, to w zasadzie nie ma dla mnie większego znaczenia. Będzie i tak mało testów, żeby pojechać na Słowacji bardzo szybko, a Citroeny są praktycznie niedostępne w tzw. wynajmie na telefon. Aby mieć C3 R5 trzeba wcześniej myśleć o wynajmie, najlepiej przed sezonem rezerwować. A mój Citroen się sprzedał do Francji.”

„W Mistrzostwach Słowacji jesteśmy na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Zobaczmy czy dowieziemy to miejsce. W Słowacji jest tak, że któraś z rund się odlicza ale nie do końca wiem jak to wygląda regulaminowo . Dlatego nie patrząc na to, jak jest okazja powalczyć, to jedziemy. Zrobimy małe testy przed samym rajdem, tak żeby zapoznać się z samochodem i procedurami startu.”

„Hyundai, którym pojedziemy jest od 2BRally, więc pewnie będziemy mieć jakieś ustawienia od Huttunena. Inżynier jest ten sam do tego samochodu, więc pewnie pojedziemy jakimś gotowcem. Zobaczymy jak to wyjdzie. Nie mam za dużego doświadczenia za kierownica innych R5 niż Citroen i jeden mały start Fabią, więc dla mnie to będzie sprawdzenie się w innej konstrukcji. Miałem kilka epizodów na prawym. U Tomka Kasperczyka z VW, z Marcinem w Fordzie Fiesta i Grześkiem Grzybem w Skodzie. Jednak kompletnie nie wiem, jak działa Hyundai i20 R5. Będę miał okazję sprawdzić jak ten samochód się prowadzi. Wiem, że wchodzi tez nowy Hyundai… więc może to też jest pomysł na przyszłość. Jeżeli byłby dostępny nowy samochód dla zespołu niefabrycznego, to byłaby to jedna z opcji na przyszłe starty dla nas. Ale tego jeszcze nie wiem.”

Łukasz Kotarba
BTH Rally Team / FB

Czy Łukasz Kotarba pojedzie w RSMP 2021?

Następny sezon na pewno pojedziemy. Mamy już dwuletnie doświadczenie w R5. Na pewno jest teraz łatwiej, żeby jechać szybciej. Chociaż im te starty do czołówki są mniejsze, to z ucinaniem czasów jest trudniej. Czekamy na kalendarz PZM, żebyśmy mogli planować przyszły sezon. Zobaczymy jaki będzie kalendarz Mistrzostw Polski, Europy, żeby to wszystko przeanalizować i jakie są możliwości czasowe przede wszystkim. Zobaczymy czy rajdy będą się odbywać, bo jak widzimy są dalej odwoływane. Dlatego jeżeli będzie coś blisko u sąsiadów to tez jest to pewne opcja.”

Nie wiem jeszcze jaki samochód wybiorę na przyszły sezon. Mamy różne oferty, nawet z najmu samochodów różnych marek: Skody, Citroena też Hyundaia. Na pewno nie patrzymy na Polo GT R5, ponieważ jest duża różnica cenowa w obsłudze i utrzymaniu tego samochodu. Części i elementy karoserii są dużo droższe, patrząc pod kątem ewentualnych przygód. Dlatego VW nie wchodzi w grę, ale pozostałe marki jak najbardziej.


BTH Rally Team na Facebooku – KLIK!
Łukasz Kotarba na Rallypl – KLIK!

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *