DAKARDAKAR 2021RAJDYTERENOWE

Loeb: „Muszę się z Wami podzielić niekompetencją sędziów na Rajdzie Dakar”

Loeb: „Muszę się z Wami podzielić niekompetencją sędziów na Rajdzie Dakar”

Sébastien Loeb otrzymał karę aż pięciu minut za przekroczenie dozwolonej prędkości podczas czwartego etapu Rajdu Dakar. Francuz określił tę decyzję jako niekompetencję sędziów. Seb oraz jego pilot – Daniel Elena, cieszyli się jak do tej pory najlepszym dniem w rajdzie, zajmując czwarte miejsce na trasie z Wadi Ad-Dawasir do Rijad. Było to dobre odbicie od dna po pierwszym dniu, gdzie 9-krotny Mistrz Świata złapał trzy kapcie. Wyraźnie wściekły na otrzymaną karę Loeb skorzystał ze swoich mediów społecznościowych, aby wyrazić frustrację z powodu ukarania go przez sędziów.

Sébastien Loeb

„Trochę mnie poznaliście przez te wszystkie lata i bardzo rzadko narzekam. Ale dziś muszę podzielić się z wami niekompetencją panelu sędziowskiego podczas imprezy tak legendarnej, jak Rajd Dakar. Właśnie dostaliśmy pięć minut kary za przekroczenie prędkości na kontrolowanym terenie. We wszystkich moich startach, na wszystkich etapach i we wszystkich strefach kontroli prędkości zawsze przestrzegam tej zasady najlepiej, jak potrafię. Pod warunkiem, że system GPS za pomocą alarmu poinformuje nas o wjeździe na te obszary. Dziś alarm nie włączył się przy wjeździe na wspomniany obszar. Dlatego nie mogłem zwolnić w wyznaczonym czasie.”

Loeb i Elena próbowali wyjaśnić stewardom, że naruszenie prędkości wynikało z problemu z systemem GPS, który podobno był nawet raportowany przez dostawców tej technologii.

Sébastien Loeb

„Pomimo naszych wyjaśnień, ale przede wszystkim mimo zeznań dostawcy systemu GPS stwierdzającego, że w naszym samochodzie był dziś problem z wyposażeniem, panel sędziowski nie chciał tego słyszeć. Tchórzliwie siedzieli za biurkiem, ryzykując jedynie rozlaniem na nie kawy. My każdego dnia ryzykujemy życiem w samochodzie, a oni postanowili dać nam karę znacznie surowszą niż to, co dał nam ten „błąd” GPS. Zysk to około dwóch do trzech sekund. Jestem pasjonatem, ale przede wszystkim jestem zawodnikiem. A dzisiaj, jeśli biorę udział w rajdzie takim jak Dakar, przede wszystkim muszę robić to, do czego jestem zatrudniony: osiągnąć wynik, który spełni ambicje zespołu i moje. A w tym nie ma miejsca na niekompetencję.”

W wyniku kary Loeb i Elena spadli na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Tracą prawie godzinę do liderów rajdu – Stéphane Peterhansela i Edouarda Boulangera.


Sébastien Loeb na Rallypl – KLIK!
Strona internetowa Sébastiena Loeba – KLIK!

Profil kierowcy:
Sebastian Loeb

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *