Rajd SardyniiRajd Sardynii 2018RAJDYWRCWRC2

Latvala najszybszy na testowym, debiut Kajto

Shakedown - Rajd Sardynii 2018

Jarri Matti Latvala i Mikka Antila uzyskali najlepszy rezultat na odcinku testowym przed Rajdem Sardynii 2018. Fińska załoga, która wygrała tutaj w 2009 roku, przejechała trasę shakedownu czterokrotnie. Drugi rezultat na 3,5 km próbie zanotował Hayden Paddon. Nowozelandczyk, który uległ mocnemu wypadkowi podczas ostatniej eliminacji WRC stracił do zwycięzcy tego próbnego oesu 0,8s. Trzecim czasem błysnął Esapekka Lappi +0,9s.

 

Ubiegłoroczny zwycięzca tej imprezy Ott Tänak, wykręcił czwarty czas. Pierwszą piątkę skompletował lider tegorocznego cyklu WRC Thierry Neuville. Belg był najbardziej zapracowanym, kierowcą podczas poranka i pokonał krótką próbę aż pięciokrotnie. Szósta pozycja przypadła w udziale Sebastianowi Ogierowi. Za pięciokrotnym Mistrzem Świata sklasyfikowano jego kolegę z zespołu Elyna Evansa. Kolejny z reprezentantów ekipy M-Sport Ford WRT Temu Suninen był dziewiąty, zaś pierwszą dziesiątkę uzupełnił Andreas Mikkelsen. Na końcu znaleźli się dwaj zawodnicy Citroena Craig Breen i Mads Ostberg.

WRC2

W WRC2 najszybszy był Ole Christian Veiby, ale taki sam czas jak Norweg uzyskał również Stephan Lefebvre. Reprezentant Citroena wyprzedził o 0,9s Simone Tempestiniego i Fabio Andolfiego, oraz Jana Kopeckiego.

Foto. Paweł Kajzar

Bardzo dobry szósty rezultat wywalczył Łukasz Pieniążek. Polak, który ostatnio w Portugalii zajął znakomite drugie miejsce, tutaj stracił podczas shakedownu tylko jedną sekundę do najszybszych. Kajetan Kajetanowicz, który debiutuje w ten weekend na Sardyńskich szutrach zanotował dwunasty rezultat. Trzykrotny Mistrz Europy pokonał dwukrotnie trasę odcinka testowego.

Na 18:00 organizatorzy zaplanowali dla zawodników super oes Itirri Arena Show, który otworzy rywalizację w Rajdzie Sardynii 2018.

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Profil kierowcy:
Jari Matti Latvala
Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Podobne

Close