RAJDYWRC

Latvala chciałby zostać w Toyocie

Jarri Matti Latvala, który zakończył tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata na odległym siódmym miejscu przyznał, że w przyszłym roku chciałby kontynuować swoją przygodę z ekipą Toyoty.

Fiński zawodnik nie krył rozczarowania swoimi tegorocznymi występami, wywalczone zaledwie dwa trzecie miejsca w Finlandii i Niemczech oraz problemy osobiste potwierdziły tylko, że czas 34-latka w WRC powoli dobiega końca i ciężko będzie mu znaleźść miejsce w przyszłym sezonie. Mimo wszystko uczestnik 208 rajdów w Mistrzostwach Świata nie traci wiary na to, że w 2020 roku znów będzie cieszył kibiców swoją jazdą w barwach fabrycznej ekipy.

Jarri Matti Latvala:

Mam za sobą, jeden z najgorszych sezonów w karierze, ale chciałbym tutaj zostać. Obojetnie co się nie stanie w przyszłym roku napewno wystapie chociaż w jednej rundzie WRC. Oczywiście chciałbym zostać w Toyocie, ale nasz kontrakt kończy się wraz z końcem tego roku. Nie wszystko zależy ode mnie. Priorytetem jest zostanie w tym zespole dlatego, że byłem zaangażowany w ten projekt od samego początku.

Latvala podczas tegorocznego sezonu przerwał również swoją passę, w której od roku 2007 co roku wygrywał przynajmniej jedną rundę WRC.

Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close