RAJDYWRC

Lappi: Jestem kilka kroków za Tänakiem, Ogierem i Neuvillem

Esapekka Lappi, który w nowym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata będzie bronił barw ekipy M-Sportu, stwierdził w rozmowie z fińskimi mediami że w tym roku nie nastawia się na walkę o najwyższe pozycje.

Młody Fiński kierowca, który ma w swoim CV jedno zwycięstwo w WRC chce spokojnie wejść w sezon i stopniowo zmniejszać straty do Tanaka Neuvilla i Ogiera. Zdaniem 29 latka to ta wyżej wymieniona trójka będzie w tym roku nadawać ton rywalizacji

Esapekka Lappi:

Jesteśmy dobrze przygotowani do tego sezonu. Mamy jednak świadomość, że obecnie jesteśmy kilka kroków za Tänakiem Neuvillem i Ogierem. Ta trójka jeżdzi naprawdę szybko. W tym roku chcemy stopniowo zmniejszać do nich stratę.

Obecnie nie jesteśmy jeszcze gotowi na walkę o tytuł. Musimy zebrać doświadczenie, które w niedalekiej przyszłości z pewnością zaprocentuje.

Nowy sezon WRC rozpocznie się już za tydzień. Inauguracyjną rundą będzie Rajd Monte-Carlo. Dotychczas najlepszym wynikiem Esapekki Lappiego wywalczone na zdradliwych śliskich oesach w okolicach Gap jest siódme miejsce z 2018 roku.

Profil kierowcy:
Esapekka Lappi
Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Close
Close
Close