RAJDYRobert Kubica

Kubica: Jest taka możliwość, że będę ponownie startował w rajdach

Kubica: Jest taka możliwość, że będę ponownie startował w rajdach

Robert Kubica występujący w tym roku w serii European Le Mans Series w zespole WRT wziął udział w sesji Q&A, w której odpowiadał na pytania fanów. Wśród pytań nie mogło zabraknąć również kwestii powrotu do rajdów samochodowych, w których jego nieobecność wynosi już ponad pięć lat. Robert przyznał, że rajdy są jedną z opcji na przyszłość, lecz nawet potencjalny powrót mógłby nie oznaczać od razu startu w ramach pełnego sezonu.

Robert Kubica

„Jest taka możliwość, że będę ponownie startował w rajdach. Obecnie jednak nie widzę siebie w roli pełnowymiarowego kierowcy rajdowego, takiego jakim byłem zaraz po wypadku. Rajdy są czymś wyjątkowym, są przyjemne i bardzo wymagające.”

Wiemy również, że Robert bardzo lubi zaskakiwać kibiców jeśli chodzi o swoje wybory dotyczące serii wyścigowych na dany sezon. Nieraz decyzja o tym gdzie wystartuje zapada pod koniec przerwy pomiędzy sezonami, a sam wybór serii pozostaje wielką tajemnicą. Kubica na pytanie o to, czy zaskoczy czymś fanów w następnym sezonie jeśli chodzi o swoje starty odpowiedział, że nie zamyka się na jedną serię wyścigową i będzie chciał rozpatrywać różne możliwości.

Robert Kubica

„Nie trzymam się żadnej serii wyścigowej na przyszły rok. Tak na prawdę nie wiem co przyniesie przyszłość, ale mam nadzieję, że jeśli nadal będę miał chęci do tego, to będę miał okazję się ścigać. W dzisiejszych, trudnych czasach nie jest łatwo o dobrą posadę kierowcy wyścigowego, ale mam nadzieję, że będę w takiej sytuacji, że jeszcze będę mógł nawet wybierać. Koncentruję się jak zawsze na tym roku, a co przyniesie przyszłość – zobaczymy.”

Sezon 2021 jest dla Roberta Kubicy do tej pory bardzo udany. Wraz z Yifei Ye i Louisem Deletrazem zwyciężył w dwóch pierwszych rundach European Le Mans Series (na torze w Barcelonie oraz na Red Bull Ringu). W nadchodzący weekend jego ekipę czeka kolejne wyzwanie – trzecia runda sezonu na francuskim torze Paul Ricard.

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *