AKTUALNOŚCI WRCRajd KorsykiRajd Korsyki 2019RAJDYWRC

Korsyka z Kajto i Pieniążkiem – Lista Zgłoszeń Tour de Corse 2019

14 samochodów klasy WRC i 25 „R-piątek” w Rajdzie Korsyki 2019

Organizatorzy Tour de Corse 2019 opublikowali listę zgłoszeń do czwartej rundy tegorocznego cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata.

W samochodach klasy WRC wystartuje czternaście ekip, a tym gronie cztery duety z Francji do dyspozycji będą miały „wurce” starej generacji . W klasie WRC2 Pro zobaczymy zaledwie dwóch kierowców – Łukasza Pieniążka w Fordzie Fieście R5 oraz lidera w „Pro” Kalle Rovanpere w Skodzie Fabii R5.

25 ekipy pojedzie samochodami klasy R5, w tym gronie 16 załóg zostało zgłoszone do WRC2.  Na wyspie Napoleona z VW Polo R5 zadebiutuje Kajetan Kajetanowicz. Ustronianin będzie musiał zmierzyć się z wieloma groźnymi rywalami, m.in z liderem w klasie WRC2 po Rajdze Szwecji – Christianem Veibym, który także pojedzie Polo GTI, czy zwycięzcą Rajdu Monte Carlo – Yoann Bonato w Citroenie C3 R5.

Pełna lista zgłoszeń liczy 96 kierowców.

Rajd Korsyki 2019, charakterystyka

Piątkowy etap rozpocznie się w południowym rejonie Alta-Rocca, dwie pętle po trzy odcinki specjalne bez serwisu, następnie ekipy udadzą się na północ wyspy na nocleg w miejscowości Bastii. Na sobotnie odcinki składa się niemal połowa dystansu całego rajdu, trzy oesy pokonywane dwukrotnie, w tym dwa znane z ubiegłorocznej edycji. Trzeci etap rajdu to zaledwie 50km oesowych, w tym liczący 19,3km Power Stage. 

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz
Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close