ERCRajd Barum 2018RAJDY

Kopečky bardzo blisko Lukyanuka- OS12 Rajd Barum 2018

Odcinek Kašava zakończył pierwszą pętle niedzielnej rywalizacji w Rajdzie Barum 2018. Najszybciej trasę blisko 25 km próby pokonał Jan Kopečky. Fabryczny kierowca Škody podczas poranka wziął się do roboty i zaczął odrabiać straty poniesione podczas sobotniego etapu.

Tym samym po dwunastu rozegranych oesach strata doświadczonego czeskiego zawodnika do prowadzącego Aleksieja Lukyanuka wynosi już tylko 2,6s. Na trzeciej pozycji plasuje się Nikolay Gryazin, który musi odpierać ataki Hiszpana Daniego Sordo. Ròźnica między tymi dwoma kierowcami wynosi aktualnie 3,1s. Za plecami gościa z Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata czai się Mirosław Jakeš, który zapisał na swoje konto oesowy triumf na Halenkovicach.

Szòstą pozycje zajmuje Filip Mareš wspierany przez czeską federację samochodową. Kolejny z naszych południowych sąsiadów Jaromir Tarabus aktualnie plasuje się na siódmej pozycji. Za nim jest sklasyfikowany Niemiec Fabian Kreim. Pierwszą dziesiątkę zamykają dziewiąty Chris Ingram oraz v-ce lider klasyfikacji genralnej ERC dziesiąty Bruno Magalhaes.

Początek drugiej niedzielnej pętli startuje o 13:15.

Tagi

Dominik Bilicki

Redaktor od 2013 roku. Zaraz po naczelnym, najdłużej pracujący człowiek w naszej redakcji ;) Rajdami interesuje się od dziecka. Uwielbia przeprowadzać wywiady z zawodnikami. W swojej karierze bywał już nie raz na rundach WRC, ERC czy chociażby Mistrzostw Belgii.
Close