AKTUALNOŚCI WRCRajd SzwecjiRajd Szwecji 2019RAJDY

Klasyfikacja WRC po Rajdzie Szwecji 2019

Rajd Szwecji 2019 przechodzi do historii. Tegoroczna edycja okazała się bardzo wymagająca, a kluczem do sukcesu było unikanie śnieżnych band, które zamiast pomagać bezlitośnie wsysały rajdówkę do śnieżnej pułapki. Raz po raz z powodu takich niezaplanowanych „wycieczek” klasyfikacja generalna rajdu ulegał mocnym przetasowaniom.

W tych trudnych warunkach najlepiej radził sobie Ott Tanak, który zgarnął pełną pule za wygranie rajdu oraz Power Stage. Estończyk z dorobkiem 47 pkt objął prowadzenie w cyklu WRC. Thierry Neuville nie ustrzegł się błędów, ale walczył do końca. Ze Szwecji wyjeżdża z dorobkiem 40 oczek, a w klasyfikacji utrzymuje drugie miejsce. Zdobyte dwa punkciki na Power Stage Sebasteina Ogiera na niewiele się zadały, urzędujący Mistrz Świata spada na trzecie miejsce. Znakomity występ Esapekka Lappi`ego daje mu piątą lokatę w klasyfikacji.

W stawce producentów na czele tabeli fabryczny Team Tanaka – Toyota, z minimalną przewagą na Hyundaiem.

W WRC Pro na pozycję lidera awansował Kalle Rovanperä, Łukasz Pieniążek po dużych problemach dojechał do mety i zainkasował 12 punktów, co daje mu czwarte miejsce w tej klasyfikacji.

 

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Close
Close