Rajd Monte CarloRajd Monte Carlo 2021RAJDYWRC

Kierowcy Hyundai Motorsport podsumowali piątkowy etap Rajdu Monte-Carlo

Kierowcy Hyundai Motorsport podsumowali piątkowy etap Rajdu Monte-Carlo

Kierowcy Hyundai Motorsport podsumowali piątkowy etap Rajdu Monte Carlo 2021. Dzisiaj załogi Hyundaiów i20 WRC oglądały z tyłu walkę Sebastiena Ogiera i Elfyna Evansa o prowadzenie w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata! Ott Tanak podszedł do piątkowych oesów na spokojnie, czując respekt do warunków. Thierry Neuville dociera się z nowym pilotem, a na pierwszej pętli cierpiał z powodu kiepskiego doboru opon. Dani Sordo także zmagał się z trudnymi warunkami panującymi w okolicach Gap.

Ott Tänak

„To był trochę mieszany dzień z trudnymi warunkami. W niektórych miejscach wszystko wydawało się spójne, ale są sekcje, w których przyczepność bardzo się zmienia i trudno jest ustalić i znaleźć granicę. Starałem się, jak mogłem, ale czasami brakuje mi pewności siebie i to nie jest miejsce na bycie bohaterem. W ostatnim oesie popołudniowej pętli nie mieliśmy widoczności z zaparowanym ekranem, więc sprawy się skomplikowały”.

Thierry Neuville

„Zakończyliśmy dzień naprawdę fajnym oesem i niesamowitą pracą Martijna. Po niełatwym poranku czułem się coraz bardziej pewny siebie. Nie dokonaliśmy najlepszego wyboru opon w pierwszej pętli, więc musieliśmy wyciągnąć z tego jak najwięcej. Staraliśmy się zachować ostrożność, ponieważ warunki były naprawdę trudne. Topowa praca w serwisie w południe, z silnym duchem zespołowym, pozwoliło nam podchodzić do odcinków specjalnych popołudniowych w bardziej pozytywny sposób. To wciąż nie był duży impuls, ponieważ trudno jest odzyskać czas stracony od rana.

Dani Sordo

„Warunki były trudne i szczerze mówiąc, wyzwaniem było znalezienie przyczepności i pewności siebie. Dużo walczyłem, chociaż po południu mieliśmy lepszy przejazd. Straciliśmy dziś rano dużo czasu, który ciężko będzie nadrobić, ale robimy, co w naszej mocy. Nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z osiągów, ale czas spędzony na ostatnim odcinku pokazuje, że potrafię nadać dobre tempo, gdy czuję się komfortowo i pewnie w samochodzie”.

 

Klasyfikacja generalna po piątkowym etapie Rajdu Monte Carlo 2021 

1 E. Evans S. Martin Toyota Yaris WRC 1:33:57.5
2 S. Ogier J. Ingrassia Toyota Yaris WRC +7.4
3 O. Tänak M. Järveoja Hyundai i20 Coupe WRC +25.3
4 K. Rovanperä J. Halttunen Toyota Yaris WRC +53.1
5 T. Neuville M. Wydaeghe Hyundai i20 Coupe WRC +59.1
6 D. Sordo C. del Barrio Hyundai i20 Coupe WRC +1:49.

Źródło: Informacja prasowa
Pełne wyniki Rajdu Monte-Carlo: KLIK!

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Profil kierowcy:
Thierry Neuville

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *