Rajd MeksykuRajd Meksyku 2020RAJDYWRC

Ken Block wystartuje w Rajdzie Meksyku 2020!

Ken Block wystartuje w Rajdzie Meksyku 2020!

Jeden z ulubionych kierowców wśród meksykańskiej publiczności, Ken Block będzie mógł wziąć udział w Rajdzie Meksyku 2020, o czym poinformował dyrektor rajdu Gilles Spitalier. Potwierdzono również, że specjalnie dla tego kierowcy została wprowadzona nowa klasa, ponieważ Amerykanin wystartuje w samochodzie WRC sprzed ponad 20 lat!

Kierowca chciał powrócić do rywalizacji właśnie na meksykańskich trasach, ponieważ upodobał sobie trasy w Guanajuato. Niejednokrotnie powtarzał, że jest to jedna z najbardziej spektakularnych rund w całym kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata.

W 2018 roku Block był w mieście Guanajuato, gdzie nagrywał jeden z filmów swojej słynnej serii Gymkhana, tym razem za kierownicą Forda Focusa RSRX. W Rajdzie Meksyku 2020 Ken ma pojechać Fordem Escortem Cosworth WRC, a dokładniej modelem z 1997 roku. Dzięki zmianom w regulaminie możliwe jest, że zobaczymy więcej samochodów historycznych na trasach, co z pewnością pomoże uatrakcyjnić rywalizację.

Rajd Meksyku 2020 to trzecia runda tegorocznego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata. Odbędzie się w dniach 13-16 marca i będzie składać się z ponad 325 kilometrów oesowych, podzielonych na 24 próby. Wszelkie informacje dotyczące tego rajdu będą pojawiać się tutaj: KLIK!


POLECANE VIDEO


Tagi

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu RallyPL. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close