AKTUALNOŚCIPOZOSTAŁERAJDYWRC

Ken Block rozstaje się z Fordem

Amerykańska gwiazda rajdów kończy, trwającą ponad dekadę współpracę z „błękitnym owalem”.

Ken Block i Ford ogłosili, że ich ekskluzywna współpraca dobiegła końca.

Od 11 lat Block, jego marka Hoonigan i Niebieski Owal współpracowali przy amerykańskich i międzynarodowych programach rajdowych. Startowali także w rallycrossie w Global Rallycross i World Rallycross Championship oraz ośmiu filmach Gymkhana. Stworzyli także spin-offy Climbkana i Terrakhana oraz Nominowany do nagrody Emmy, serial telewizyjny Gymkhana Files.

Obie strony współpracowały również nad niezwykłymi, jednorazowymi projektami. W szczególności nad Mustangiem Hoonicorn V8 z napędem na cztery koła i napędzanym Fordem GT Hoonitruck.

Dzisiaj mam wielkie ogłoszenie, że po 11 latach pracy z Fordem, nie wiem, jak inaczej to powiedzieć, ale zdecydowaliśmy się rozstać. Ściganie się było świetne, rajdy i rallycross. [Osiągnąłem] 19 zwycięstw, 17 miejsc na podium, dwa medale X Games, punkty w WRC, siedem lub osiem filmów gymkhana [które mają] ponad 500 milionów wyświetleń.

Hoonitruck, Hoonicorn i nominowane do nagrody Emmy „Gymkhana Files” na Amazon Prime. To było świetne, robić to wszystko z Fordem. Jestem bardzo podekscytowany wszystkimi planami, które mamy na 2021 rok i ogłosimy je wkrótce.

-mówił Block w nagraniu udostępnionym na twitterze.

Uznając współpracę, która zaowocowało 19 zwycięstwami w wielu dyscyplinach i seriach, Ford Performance powiedziało:

Wszyscy w firmie Ford jesteśmy bardzo wdzięczni za Kena Blocka i jego dostarczenie emocji związanych z samochodami Ford Performance, całemu nowemu pokoleniu nabywców samochodów. Robił to w unikalny dla siebie sposób: z zabawnymi, energicznymi i niezwykłymi pokazami jazdy, które nie miały sobie równych w świecie motoryzacyjnym. Także z ważnymi zwycięstwami i występami w rajdach i rallycrossie na całym świecie.

Wraz z ogłoszeniem końca współpracy, Block będzie mógł pracować z innymi markami samochodów. Amerykanin łączony jest z Subaru, z którym w poprzedniej dekadzie wszedł do profesjonalnego motorsportu. Za kierownicą różnych ewolucji Imprezy WRX wygrał dziewięć eliminacji Rally America, a także zaliczył swój debiut w WRC. Bohaterem ostatniej edycji gymkhany również była Subaru Impreza, aczkolwiek prowadzona przez Travisa Pastranę, a nie Kena Blocka.

źródło: dirftfish.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *