RAJDYRSMP

Kasperczyk blisko Grzyba – OS 1 & 2 – Rajd Nadwiślański

Kasperczyk blisko Grzyba – OS 1 & 2 – Rajd Nadwiślański

 

Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz najszybciej pokonali pierwszy odcinek specjalny 8. Rajdu Nadwiślańskiego. Tuż za duetem teamu Rufa Sport znalazły się, aż trzy załogi, które uzyskały taki sam rezultat. Ze stratą siedmiu dziesiątych sekundy do mety oesu Zakrzów 1 (11,80km) dotarli Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk, Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski oraz Sylwester Płachytka / Jacek Nowaczewski. Piąta lokata należała do Macieja Lubiaka i Grzegorza Dachowskiego (+00:06.1), którzy co dopiero debiutują w Škodzie Fabii Rally2 Evo po przesiadce z Hyundaia i20 R5. Minimalna różnica podzieliła szóstego Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego (+00:06.2) i siódmych braci Szeja (+00:06.3).

Wybrane dla Ciebie

Ósmy czas wykręcili Kacper Wróblewski z Jakubem Wróblem (+00:06.9) natomiast na dziewiątej pozycji zostali sklasyfikowani zawodnicy teamu Rallytechnology w postaci Zbigniewa Gabrysia i Krzysztofa Janika (+00:09.7). Pierwszą dziesiątkę zamknął Jarosław Kołtun z Ireneuszem Pleskotem (+00:10.7), a na jedenastym miejscu uplasowali się zarówno Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran jak i Jacek Jurecki z Michałem Kozdroniem (+00:11.4).

Patronite

W klasie Open 4WD na czoło stawki wspiął się Rafał Kwiatkowski, który o zaledwie dwie sekundy wyprzedził Marka Roeflera i Marka Bałe (+00:02.2). Problemy techniczne związane ze skrzynią biegów dopadły jednych z faworytów owej klasy, czyli Marcina Kowala i Sebastiana Lenkowskiego.

Sobczak przed Smółką

Pierwszymi liderami Open 2WD zostali Jacek Sobczak z Michałem Marczewskim, którzy znacząco zostawili za sobą Dawida Smółkę i Krzysztofa Mazura (+00:22.2). Niecałą sekundę straty do duetu jadącego BMW 1M Coupé zaliczył Krzysztof Bubik z Mateuszem Martynkiem (+00:23.1).

Łukasz Byśkiniewicz ze Zbigniewem Cieślarem uplasowali się na pozycji lidera klasy trzeciej wyprzedzając o cztery sekundy Kamila Bolka i Łukasza Jastrzębskiego. Zarówno klasę jak i pierwszą trójkę zamknął Radosław Typa z Pawłem Pochroniem (+00:04.5).

,,Ośka” już bez Sroki

Klasa czwarta definitywnie należała do Jakuba Brzezińskiego i Dariusza Burkata, którzy zgromadzili czternasto – sekundową przewagę nad drugim Markiem Mularczykiem i Michałem Paciejem. Do zawodników jadących Citroenem DS3 zaledwie 1.8s stracił Grzegorz Bonder z Jakubem Gerberem. Z dalszej rywalizacji po uszkodzeniu chłodnicy musiał wycofać się Adam Sroka z Patrykiem Kielarem.

Problemy czołówki – OS 2

Grzegorz Grzyb z Michałem Poradziszem odnotowali ponownie pierwszy czas, tym razem na pierwszym przejeździe oesu Józefów nad Wisłą. Druga lokata przypadła Tomaszowi Kasperczykowi i Damianowi Sytemu (+00:06.3). Po raz pierwszy do czołowej trójki wbił się Kacper Wróblewski z Jakubem Wróblem (+00:07.9). Niecałą sekundę od oesowego podium dzieliło Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka.

Problemy na ,,dohamowaniu” spotkały Adriana Chwietczuka i Jarosława Barana, którzy stracili kilka cennych sekund. Przygodę poza trasą zaliczyli Jacek Jurecki z Michałem Kozdroniem, którzy swojego Hyundaia i20 R5 głęboko posadzili w rowie na dłuższy czas. W i20 R5, ale tym razem załogi Szeja Rally Team pojawił się ogień czego wynikiem była uruchomiona procedura SOS w trakcie drugiego oesu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *