RAJDYWRC

Karuzela transferowa WRC 2019. Jest już kilku pewniaków

Przed nami dziewiąta runda Rajdowych Mistrzostw Świata. Na rynku transferowym powinno już niedługo dojść do pewnych rozstrzygnięć. Znany Fiński Menedżer – Timo Jouhki powiedział dla „Aamulehti” że jego klienci mają już zapewnione miejsca na sezon 2019.

Można było odnieść wrażenie że bardzo niepewną sytuację w swoim zespole ma Jari-Matti Latvala. Fin jest wolniejszy w tym sezonie od swoich młodszych kiedy kolegów. Mimo to Jouhki, powiedział że padła ustną deklaracja ze strony Toyoty i możemy być pewni że zobaczymy Fina w stawce WRC na sezon 2019.

24 letni Teemu Suninen, nie powien mieć też powodów do obaw. Fiński kierowca dobrze współpracuje z zespołem M-sportu. Do tego prezentuje dobre tempo.

Patronite

Trzeci klient Timo Jouhki – Kalle Rovenapera, jest na szczycie listy życzeń kilku zespółów. Póki co można się spodziewać że 17 letni kierowca w sezonie 2019 będzie jeździł w Fabrycznym zespole Skody WRC2. Ewentualnie, jeśli jakiś zespół WRC zaryzykuje z zakontraktowaniem Fina, będzie musiała uzyskać zgodę od Skody.

Skoda Motorsport

Niemal pewne jest to że Thierry Neuville przedłuży umowę z Hyundaiem. Belg jest aktualnie liderem klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata z przewagą 21 punktów na drugim Sebastianem Ogierem.

Oczywiście jedną wielką niewiadomą jest właśnie Sebastian Ogier. Francuz ma kilka opcji. Może przedłużyć umowę z M-Sportem, z którym zdobył mistrzostwo w 2017 roku. Urzedującym mistrzem świata interesuje się również Citroën. Jednak jest mało prawdopodobne, że Ogier wróci do swojego byłego pracodawcy. Oczywiście Sebastien może skończyć karierę, ale jednak nikt tego nie chce. Odkąd kiedy Ogierowi urodziło się dziecko, rodzina stała się dla niego priorytetem.

fot. Sebastian Ogier/fb

Profil kierowcy:
Thierry Neuville
Profil kierowcy:
Jari Matti Latvala
Profil kierowcy:
Teemu Suninen

Wybrane dla Ciebie