Rajd MeksykuRAJDYWRC

Kara dla Ogiera anulowana? Wkrótce werdykt!

Kara dla Ogiera anulowana? Wkrótce werdykt!

Znaczna część kibiców zdążyła już zapomnieć o tej sprawie, prawda? Sebastien Ogier i Julien Ingrassia otrzymali karę 10 sekund za złe przejechanie szykany podczas Power Stage w Rajdzie Meksyku. M-Sport odwołał się od kary, ale wszystko będzie miało swój finał dopiero wkrótce. Międzynarodowy Sąd Apelacyjny FIA zapewnił, że werdykt dotyczący tej sprawy zostanie ogłoszony w ciągu dwóch tygodni. Kara dla Ogiera może więc zostać anulowana, chociaż nie jest to oczywiste rozwiązanie sytuacji.

Wyżej wymieniona kara kosztowała Mistrza Świata drugie miejsce na Power Stage. Ewentualne pozytywne rozpatrzenie odwołania będzie oznaczało, że Ogier odzyska utracone punkty. Wówczas jego przewaga na Thierrym Neuvillem będzie wynosiła 15 punktów, a nie 10, tak jak ma to miejsce w tej chwili. Sytuacja w klasyfikacji konstruktorów pozostałaby niezmieniona.

Kara dla Ogiera
wrc.com

Co było powodem nałożenia kary?

Francuska załoga wygrała trzecią rundę Mistrzostw Świata z przewagą ponad minuty nad Danim Sordo. Byli oni także na najlepszej drodze do tego, aby dopisać sobie 4 punkty za Power Stage. Po przejeździe odcinka Las Minas, Ogier otrzymał jednak karę za nieprawidłowe pokonanie szykany. Było to bardzo blisko końca oesu. Sebastien i M-Sport od początku zapowiadali walkę o zmianę krzywdzącego według nich werdyktu. Mistrz Świata zapewniał, że zyskał w tamtym miejscu maksymalnie 0,2 sekundy i sam dopytywał przed odcinkiem o kwestie związane z feralnym miejscem. Czy walka przyniosła pożądany efekt? Dowiemy się już za maksymalnie dwa tygodnie!

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku. Odpowiedzialny za realizację projektu "Typer RSMP 2018 by Rallypl.com". Student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. E-mail: oktawian@rallypl.com

Podobne

Close