RAJDYWRC

Kajto nie rezygnuje z walki o miejsce w WRC!

Kajto nie rezygnuje z walki o miejsce w WRC!

Wiele osób mówi, że Kajetan Kajetanowicz być może za późno pojawił się w Rajdowych Mistrzostwach Świata i między innymi to uniemożliwia mu już wywalczenie sobie miejsca w topowym samochodzie klasy WRC. Kajto, od kiedy przeskoczył z ERC do WRC pokazuje, że nie brakuje mu tempa w rywalizacji ze światową czołówką. Dla kierowcy Lotos Rally Team możliwość ścigania się w najwyższej kategorii WRC byłaby ukoronowaniem rajdowej kariery. Póki co Kajto skupia się jednak na pozostaniu w WRC3 lub wejściu do WRC2. Celem jest także walka o tytuł WRC3 2020. Kajetanowicz wciąż ma szansę na stanięcie na najwyższym stopniu podium.

Kajto dotychczas miał trzy okazje do pokonania kilku kilometrów oesowych rajdówką klasy WRC. Były to występy w Rajdzie Barbórka od 2017 do 2019 roku. Kajetan za każdym razem wystawiał na starcie Forda Fiestę WRC i wszystkie starty zakończył zwycięstwem w generalce.

Kajetan Kajetanowicz

„Jazda WRC to wciąż moje marzenie. Wiecie, jak to jest. Wcale nie jest o to łatwo i być może to pozostanie wyłącznie w sferze marzeń. Jazda Fiestą WRC była fantastyczna, 400 koni mechanicznych, bardzo dobry samochód do jazdy.

Skupiam się w całości na walce w WRC2 lub WRC3 w przyszłym sezonie. Nie jest łatwo znaleźć sponsorów w tym trudnym czasie, ale pracuję nad tym.”

Kajetan jest w doskonałej formie w tej części sezonu. W Turcji zgarnął zwycięstwo. Z kolei na Sardynii uplasował się na drugim miejscu, prowadząc swoją Skodę Fabię Rally2 Evo. Reprezentant Lotos Rally Team, wspólnie z Maciejem Szczepaniakiem, tworzą duet regularnie rywalizujący w czołówce. Jak wyobrażacie sobie ewentualne starty tej załogi w najwyższej klasie Rajdowych Mistrzostw Świata?

„Kocham rywalizację. Uwielbiam ten sport i adrenalinę, którą daje. Trudno mi sobie wyobrazić życie bez rajdów. Dlatego ciągle naciskam. Zobaczymy, co będzie możliwe w kontekście przyszłego sezonu.” – dodał Kajetanowicz.


Źródło: wrc.com
Kajetan Kajetanowicz na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *