Rajd NiemiecRajd Niemiec 2018RAJDYWRC2

Kajetanowicz w Rajdzie Niemiec!

Kajetanowicz w Rajdzie Niemiec!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wystartują w Rajdzie Niemiec, który odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia 2018. Polska załoga powalczy o punkty w klasyfikacji WRC2 Fordem Fiestą R5. Dla 3-krotnego Mistrza Europy będzie to drugi rajd WRC2 w tym sezonie. Pierwszym był Rajd Sardynii, który okazał się bardzo trudny i Kajto doświadczył tam wielu problemów. Całkiem niezłe tempo w końcówce imprezy pozwoliło jednak uwierzyć, że może być już tylko lepiej.

Rajd Niemiec jest asfaltową rundą. W tym sezonie organizator przygotował 18 odcinków specjalnych, w tym legendarne Panzerplatte. Wybór akurat tej imprezy przez załogę Lotos Rally Team pozwoli większej ilości polskich kibiców na oglądanie oesów na żywo.

Po Rajdzie Sardynii wiemy o swoich mocnych stronach, ale też z pokorą patrzymy w przyszłość, świadomi braku doświadczenia. Naszym drugim startem w sezonie będzie Rajd Niemiec, z wąskimi i szybkimi próbami wytyczonymi w bardzo ciekawych krajobrazach winnic, gór i poligonów. Docierały do mnie głosy od kibiców, którzy mówili, że chcą nas oglądać w Niemczech, bo jest to najbliższa runda dla naszego kraju. Dlatego też tym bardziej cieszę się, że mogę im zakomunikować nasz start już teraz. Dla zespołu LOTOS Rally Team cel się nie zmienia: pamiętamy, że w każdym z tegorocznych rajdów jesteśmy „świeżakami”. Mimo tego zgodnie z obietnicą, ale też i ambicją, na pewno damy z siebie wszystko

Kajetan Kajetanowicz

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Podobne

Close