Rajd TurcjiRajd Turcji 2019RAJDYWRC

Kajetanowicz/Szczepaniak zwycięzcy w Rajdzie Turcji 2019 w WRC2!

Kajetanowicz/Szczepaniak zwycięzcy w Rajdzie Turcji 2019 w WRC2!

Załoga Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali Rajd Turcji 2019 w klasyfikacji WRC2! Dla polskiej załogi jest to największy triumf w dotychczasowej karierze startów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Dzięki tej wygranej zostają oni nowymi liderami klasyfikacji generalnej WRC2!

Polska załoga prowadziła w swojej kategorii w Rajdzie Turcji 2019 już od pierwszego oesu. Siedem wygranych prób w klasyfikacji WRC2, pomimo problemów z samochodem na ostatnich dwóch odcinkach specjalnych, okazało się być wystarczające. Jest to pierwsza wygrana polskiej załogi w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata od Rajdu Korsyki 2019, gdzie triumfowali Łukasz Pieniążek i Kamil Heller.

kajto.pl

Jest to czwarte podium w WRC2 dla polskiej załogi w pięciu startach w tym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata. Wcześniej zajęli oni trzecie miejsce w Rajdzie Korsyki, drugie w Rajdzie Sardynii i znów trzecie w Rajdzie Niemiec.

Patronite

W klasyfikacji generalnej WRC2 po Rajdzie Turcji prowadzą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy mają tyle samo punktów co Nikolay Gryazin i Yaroslav Fedorov, lecz dzięki większej ilości miejsc na poszczególnych stopniach podium, to właśnie Kajto i Maciej wskakują na fotel lidera cyklu.

Kajto.pl

Do zakończenia sezonu pozostały nam trzy rajdy: Rajd Wielkiej Brytanii, Rajd Katalonii i Rajd Australii. To właśnie na trasach tych rajdów poznamy Rajdowego Mistrza Świata 2019 w kategorii WRC2!

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close