Rajd WaliiRajd Walii 2019RAJDYWRC

Kajetanowicz, Solbergowie i wielu innych! – Lista zgłoszeń Rajd Walii 2019

Szybkie menu:

Kajetanowicz, Solbergowie i wielu innych! – Lista zgłoszeń Rajd Walii 2019

Na stronie internetowej organizatora właśnie pojawiła się lista zgłoszeń do Rajdu Walii 2019. Znajduje się na niej łącznie 59 załóg, w tym 11 w klasie WRC, 5 w WRC2Pro oraz 16 w prywatnym WRC2. Na starcie brytyjskiej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata zobaczymy wiele znanych nazwisk, nie tylko w najwyższej kategorii. Jeżeli nic się nie zmieni, Rajd Walii 2019 przejedzie Kajetan Kajetanowicz – póki co przy jego nazwisku widnieje Volkswagen Polo R5.

Wracając jednak do samochodów WRC, na starcie zobaczymy całą czołówkę. W Citroenie pokażą się Sebastien Ogier i Esapekka Lappi. Toyota wystawi trzy rajdówki, stawiając na sprawdzony skład: Ott Tanak, Kris Meeke, Jari-Matti Latvala. Również trzema samochodami zaatakuje Hyundai. Za kółkiem i20 WRC będziemy mogli oglądać Thierry’ego Neuville’a, Craiga Breen’a oraz Andreasa Mikkelsena. M-Sport także przywiezie na oesy trzy egzemplarze Fiesty WRC, aby w imprezie mogli wystartować: Teemu Suninen, Elfyn Evans oraz Pontus Tidemand.

Wśród aut klasy R5 znajdziemy kilka miłych niespodzianek (chociaż część z nich była już wcześniej zapowiadana). W WRC2Pro zobaczymy Haydena Paddona. Nowozelandczyk będzie miał okazję odbić się po pechowym wypadku przed ostatnią rundą WRC, gdzie miał wystartować w najwyższej klasie, Fordem Fiestą. Z kolei w WRC2 Kajetan Kajetanowicz będzie miał możliwość zmierzenia się nie z jednym, nie z dwoma, a z aż trzema Solbergami! Na starcie Rajdu Walii ustawią się Henning (Fabia R5), Petter i najmłodszy Oliver (obaj Polo R5).

Pełna lista zgłoszeń dostępna TUTAJ

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close