Rajd MeksykuRajd Meksyku 2020RAJDYWRC

Kajetanowicz rozpocznie sezon od Rajdu Meksyku?

Jak podaje redakcja „Super Expressu” Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak – reprezentanci Lotos Rally Team i druga załoga WRC2 (obecnie WRC3) w sezonie 2019 rozpocznie swój sezon od startu w Rajdzie Meksyku 2020.

Rajd Meksyku 2020 odbędzie się w dniach 13-16 marca w okolicach miasta Leon na pięknych szutrowych oesach. W zeszłym roku w kategorii WRC2 Pro zwyciężyli Łukasz Pieniążek oraz Kamil Heller. Prowizoryczną listę zgłoszeń do Rajdu Meksyku 2020 – trzeciej rundy WRC poznamy 20 lutego!

„Super Express” informuje również że Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak będą startować w aucie Škoda Fabia R5 Evo. Polacy testowali ten samochód na szutrowych oesach pod koniec stycznia.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak nie ukrywają że w tym roku chcieliby by sięgnąć po mistrzostwo świata w klasyfikacji WRC3!

Kajetan Kajetanowicz: „Plan jest taki, żeby walczyć o Mistrzostwo Świata” [WYWIAD]

Sezon 2019 w wykonaniu Lotos Rally Team

Sezon Kajetanowicza i Szczepaniaka rozpoczął się od asfaltowego Rajdu Korsyki, rozgrywanego pod koniec marca. Świetnie zadebiutowali wtedy w Volkswagenie Polo GTI R5, zajmując trzeci stopień podium. Kolejnym przystankiem na mapie była Ameryka Południowa i Rajd Argentyny, który niestety nie przebiegł po myśli naszego duetu. Polacy liderowali, jednak po awarii zawieszenia zmuszeni zostali do wycofania się z rywalizacji. W połowie czerwca kawalkada Rajdowych Mistrzostw Świata przeniosła się na włoską wyspę Sardynia. Kajto i Maciek, wykorzystując możliwości regulaminowe, przesiedli się do Škody Fabii R5 i zanotowali kolejny fenomenalny debiut, kończąc zawody na drugiej pozycji.

Kajto.pl

Po krótkiej przerwie w kalendarzu nasz duet wrócił do zmagań na asfaltowe trasy Rajdu Niemiec. Tutaj także poradził sobie bardzo dobrze, przywożąc do kraju puchary za trzecie miejsce. Załoga LOTOS Rally Team nie zwalniała tempa i już dwa tygodnie później walczyła na niezwykle wymagających i trudnych odcinkach Rajdu Turcji. Efekt? Pierwsza wspólna wygrana Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!

 

Na początku października Polacy wzięli udział jeszcze w Rajdzie Walii. Dla Ustroniana był to pierwszy start w tej imprezie. Choć w walce o dobry wynik przeszkodziła awaria, zebrali wiele cennych doświadczeń. Sezon zakończyli w słonecznej Katalonii, gdzie ponownie stanęli na podium – piątym w tym roku. Dzięki punktom za trzecie miejsce Kajetanowicz ze Szczepaniakiem awansowali na drugą pozycję w klasyfikacji sezonu. Był to ostatni z siedmiu rajdów, w których Polacy mogli zbierać punkty.

kajto.pl


POLECANE VIDEO


Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz
Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close