PRASOWERajd KataloniiRajd Katalonii 2019RAJDYWRC

Kajetanowicz i Szczepaniak wiceliderami WRC3! Świetne tempo Polaków!

Kajetanowicz i Szczepaniak wiceliderami WRC3! Świetne tempo Polaków!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w doskonałym stylu rozpoczęli rywalizację w Rajdzie Hiszpanii. Po trzech odcinkach specjalnych załoga LOTOS Rally Team zajmuje wysokie, drugie miejsce, plasując się jedynie pięć sekund za liderami! Jedenasta runda Rajdowych Mistrzostw Świata stanowi przedostatni etap zmagań o tytuły.

Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczęli dzień od czwartego czasu w swojej kategorii na OS1 Vilaplana 1 (20,00 km), na kolejnym (OS2 La Granadella 1, 21,80 km) zajmując już drugą pozycję, tylko pół sekundy za Hiszpanami Lópezem i Rozadą. Trzeci odcinek Riba-roja 1 (14,21 km) to już zwycięstwo Polaków, którzy wygrali także z większością załóg fabrycznych. Przed popołudniową pętlą są na drugiej pozycji, 5,1 sekundy za Finami Lindholmem i Hämäläinen.

Kajetan Kajetanowicz

„Za nami udana pierwsza pętla, zaczynamy się rozkręcać. Mamy dobre tempo, wygraliśmy ostatni odcinek. Przed nami kolejny przejazd tych samych oesów. Myślę, że na drodze będzie dużo więcej wyrzuconego z poboczy piachu, a to może sprawić, że miejscami zrobi się naprawdę interesująco. Zespoły fabryczne, które mogą korzystać z załóg szpiegowskich, na pewno będą miały przewagę, ale my ścigamy się w swojej kategorii i zrobimy wszystko, by pojechać jak najszybciej.” – mówi reprezentant LOTOS Rally Team.

Popołudniowa pętla piątkowego etapu Rajdu Hiszpanii będzie identyczna jak poranna. Złożą się na nią trzy odcinki specjalne: Vilaplana (o długości 20 km, start o godzinie 15:00), La Granadella (21,80 km, 16:38) oraz Riba-roja (14,21 km, 17:59).

Patronite

Rajd Hiszpanii 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3 po OS3

1. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) 32:45,6 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +5,1 s
3. López/Rozada (Hiszpania, , Škoda Fabia Rally2 evo) +5,6 s
4. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +17,6 s
5. J. Solans/Sanjuan de Eusebio (Hiszpania, Citroën C3 Rally2) +22,9 s
6. Heikkilä/Luhtinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +35,0 s
7. Stříteský/Hovorka (Czechy, Škoda Fabia Rally2 evo) +35,3 s
8. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 Rally2) +44,7 s
9. Kremer/Kremer (Niemcy, Citroën C3 Rally2) +1:23,2 s
10. Simpson/Gibson (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +1:49,6 s


Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *