Rajd SardyniiRajd Sardynii 2019RAJDYWRC

Kajetanowicz i Szczepaniak na podium po sobotniej pierwszej pętli

Kajetanowicz i Szczepaniak na podium po sobotniej pierwszej pętli

 
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rywalizują dziś w drugim i jednocześnie najdłuższym etapie Rajdu Sardynii 2019. Załoga LOTOS Rally Team na poszczególnych odcinkach wykręcała odpowiednio czwarty, trzeci i drugi czas, dzięki czemu wywalczyli awans na podium kategorii WRC 2! Polacy pokazują bardzo dobre tempo w swoim debiutanckim starcie Skodą Fabią R5, przyspieszając z odcinka na odcinek.
 
Dzień rozpoczął się od mierzącej blisko 15 kilometrów próby Coiluna – Loelle 1, na której Kajetanowicz uzyskał czwarty czas w kategorii WRC 2. Następnie załogi rywalizowały na najdłuższym odcinku tegorocznego Rajdu Sardynii, Monti di Alà. Szutrową i krętą próbę o długości ponad 28 kilometrów nasz kierowca pokonał w czasie niespełna osiemnastu minut, zajmując trzecią pozycję. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka ustronianin jeszcze lepiej poradził sobie na kończącej pętli próbie Monte Lerno 1 (28,03 km), tracąc jedynie 4,4 s. do zwycięzcy odcinka i awansując do pierwszej trójki kategorii WRC 2.

Obejrzyjcie relację Kajta po pierwszej pętli sobotnich zmagań na Rajdzie Sardynii!

Opublikowany przez Kajetana Kajetanowicza Sobota, 15 czerwca 2019

 Jesteśmy po pierwszej sobotniej pętli, która przebiegła zgodnie z planem, a nawet lepiej, ponieważ jechaliśmy bardzo szybko, a chcieliśmy jechać tylko szybko, ale udało się wykręcić kilka bardzo dobrych czasów. Mamy dużo frajdy, coraz lepiej czuję ten samochód – to nowe dla mnie auto. Musimy być skoncentrowani, przy wysokich temperaturach jest trudno, zwłaszcza na drugiej pętli. Przy tak loteryjnym rozdaniu, jakim jest Sardynia, będzie to trudne, ale postaramy się oczywiście. Ważne jest to, żebyście trzymali za nas wciąż kciuki i dopingowali nas! Widzimy polskie flagi, to dla nas bardzo ważne, jest tutaj mnóstwo kibiców w niektórych miejscach, to też dodaje skrzydeł – po pierwszej pętli powiedział Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.
Przed polską załogą dzisiaj jeszcze do pokonania druga pętla po serwisie, składająca się z tych samych trzech odcinków, jednak ich nawierzchnia po rozkopaniu na pierwszych przejazdach jest znacznie trudniejsza do pokonania. Dopiero wieczorem Kajetan i Maciek powrócą na serwis.
Po dwunastu odcinkach specjalnych na czele kategorii WRC 2 jest francuski duet Loubet/Landais (Skoda Fabia R5). Na drugiej pozycji sklasyfikowani są Katsuta i Barritt (Japonia/Wielka Brytania, Ford Fiesta R5), trzecie miejsce zajmują Kajetanowicz ze Szczepaniakiem, tracąc 31,2 s. do drugiej załogi. Kolejną pozycję zajmują Tempestini i Itu (Rumunia, Hyundai i20 R5), mający stratę 42,6 s. do Polaków. (klasyfikacja wg nieoficjalnych wyników)
Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają: strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience oraz Pirelli.
Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz
Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close