PRASOWERajd AkropoluRajd Akropolu 2021RAJDYWRC

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak na podium Rajdu Akropolu 2021!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak na podium Rajdu Akropolu 2021!

Sześć wygranych odcinków specjalnych i jedenaście ukończonych w czołowej trójce. Świetne tempo na trasach Rajdu Akropolu zaprezentowali Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, zdobywając drugie miejsce w kategorii WRC 3. W czterech na pięć startów w tegorocznym sezonie zdobywali podium: poza Grecją wygrali w Chorwacji i Portugalii, zajmując drugą pozycję w Estonii. Załoga LOTOS Rally Team dopisuje także do swojego konta pięć punktów za zwycięstwo na Power Stage Tarzan!

Rajd Akropolu wrócił do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata po ośmiu latach przerwy. W tym czasie rozgrywany był jako runda mistrzostw Europy, którą dwukrotnie wygrywał Kajetanowicz. W tegorocznej edycji wywalczył drugie miejsce, co będzie jego czwartym podium w greckich zawodach. Pilotowany przez Macieja Szczepaniaka Polak od początku utrzymywał wysokie tempo, które potwierdzają świetne rezultaty na poszczególnych odcinkach, kiedy wygrywał z załogami fabrycznymi i plasował się tuż za samochodami klasy WRC.

Kierowca LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz

„Uwielbiam Rajd Akropolu, który zazwyczaj układał się dla mnie szczęśliwie, tym razem było podobnie. Wywalczyliśmy podium, drugie miejsce, do tego dołożyliśmy maksymalną liczbę punktów za wygraną w Power Stage. Cały zespół, jak zawsze, zrobił wszystko, by zwyciężyć, by znów wywieźć z Grecji fantastyczne wspomnienia. Tym razem to jednak nie wystarczyło.

Jestem zadowolony z tego, co osiągnęliśmy, bo wygrane odcinki specjalne i tempo, które pozwoliło nam pokonać załogi fabryczne, napawa dumą. Cieszymy się z czwartego podium w tym sezonie, ale obiecuje Wam, że nie poddamy się w walce o mistrzostwo świata 2021. Kocham ten sport, także za jego nieprzewidywalność, która przez ostatnie dni przyniosła nam wszystkim wiele emocji.

Czujemy się mocni i już dziś przygotowania do kolejnego rajdu nabiorą jeszcze większego tempa. Dziękuję za Wasze wsparcie. Mając takich partnerów i kibiców chcę za każdym razem dawać z siebie wszystko. Osobne podziękowania należą się mojej rodzinie, która najlepiej wie, ile kosztuje ta walka. Kocham Was!”

Kajetanowicz Akropol
www.kajto.pl
Rajd Akropolu 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3:
1. Rossel/Coria (Francja, Citroën C3 Rally2) 3:39:15,4 s
2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +32,8 s
3. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +58,9 s
4. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:04,8 s
5. Kehagis/Tsaousoglou (Grecja, Škoda Fabia Rally2 evo) +16:16,1 s
6. Panagiotis/Nikolopoulos (Grecja, Citroën C3 R5) +16:23,9 s
7. Velanis/Velanis (Grecja, Škoda Fabia Rally2 evo) +16:42,3 s
8. Nobre/Morales (Brazylia, Škoda Fabia R5) +19:14,3 s
9. Plagos/Rentis (Grecja, Citroën C3 Rally2) +25:13,7 s
10. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +52:30,5

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *