RAJDYRSMP

Jurecki ponownie w Hyundaiu i20 R5!

Jacek Jurecki powrócił za kierownicę Hyundaia i20 R5. Kierowca zespołu Blachdom Plus Evotech Rally Team sprawdził koreańską konstrukcję podczas Rentor Rallycup Test Koprivnice.

W nadchodzącym sezonie cyklu ProfiAuto Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski Jacek Jurecki powalczy w Hyundaiu i20 R5, którym w ubiegłym sezonie zwycięstwo w 29. Marma Rajdzie Rzeszowskim odniósł Jari Huttunen. Wcześniejsze doświadczenia Jureckiego w topowym samochodzie od Hyundai Motorsport tyczyło się wyłącznie startu w 47. Rajdzie Świdnickim Krause. Wtedy to przed dwoma laty zajął siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej inauguracyjnej rundy RSMP.

Jacek Jurecki

Po zaprezentowaniu nowych barw Jacek Jurecki udał się na tor testowy Tatry, gdzie wystartował w piątej eliminacji Rentor Rallycup Test Koprivnice. Po sześciu odcinkach specjalnych Jacek uplasował się na szóstej pozycji. Zostawił za sobą jedną załogę w bliźniaczym i20 R5 oraz Tomáša Kurka startującego Mini Johnem Cooperem Works WRC.

Podczas imprezy na czeskim obiekcie w tym samym Hyundaiu i20 R5 zasiadł Wiesław Bąk. Mistrz Śląska klasy A6 sprzed blisko 18 lat uplasował się oczko wyżej od Jacka Jureckiego. Finalnie stracił około dwadzieścia sekund do pierwszej trójki.