RAJDYTMTM GłubczyceTM Głubczyce 2021

Jeszcze więcej koni mechanicznych w ekipie Marten Sport

Jeszcze więcej koni mechanicznych w ekipie Marten Sport

Ekipa Marten Sport nie zwalnia tempa i obranego kursu. Po udanej inauguracji sezonu 2021, z wysokim wynikiem wywalczonym na trasach kwietniowego Tech-Mol Rally, w ten weekend zaprezentuje kolejne ważne zmiany. Na odcinkach specjalnych 3. Rajdu Ziemi Głubczyckiej niezmienne zespół będą reprezentować dwa rajdowe duety, jednak pod namiotami serwisowymi zagości nowa technologia i jeszcze większa moc.

Wszystko za sprawą nowego egzemplarza Skody Fabia Rally2 evo, która pod koniec kwietnia dotarła do siedziby Car Speed Racing. Samochód, który wśród wielu zmian technicznych, w najnowszej specyfikacji dysponuje zwiększoną mocą silnika i podniesionym momentem obrotowym, podczas drugiej rundy Marten Tarmac Masters trafi w ręce załogi Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski.

Duet, który w Nowej Rudzie, za kierownicą Skody Fabia R5 evo 2, stanął na drugim stopniu podium klasyfikacji generalnej, podczas debiutu w nowym samochodzie, ruszy na odcinki specjalne z trzecim numerem startowym. Co ciekawe o zwycięstwo w „generalce” w Głubczycach, w gronie 8 załóg zgłoszonych w kategorii PRO, kibice będą mogli śledzić walkę samochodów R5 i Rally2 pięciu różnych producentów i w sześciu rożnych specyfikacjach – Skody, Forda, Citroena, Hyundaia i Volkswagena.

Patronite

Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka, zgodnie z klasyfikacji sezonu, ruszą na trasę, jako piąta załoga PRO 2. W swoim drugim tegorocznym starcie załoga 208 R2 będzie mieć jeszcze mocniej obsadzoną klasę. Do 3. Rajdu Ziemi Głubczyckiej zgłosiło się aż 31 samochodów o pojemności silnika do 2000 cm3. 9 z nich to właśnie Peugeoty. Młody kierowca zespołu Marten Sport, wspierany przez doświadczenie Krzysztofa Pietruszki i stajni rajdowej Car Speed Racing, stanie więc w ten weekend przed kolejnym dużym wyzwaniem, w swojej nabierającej coraz większego tempa, rajdowej karierze.

Łącznie na zawodników czekać będzie dystans blisko 48 km, podzielony na 3 pętle i 6 odcinków specjalnych – Galmet (8.40 km) oraz Browar (7.50 km). Już w sobotnie popołudnie pierwszą dawką sportowych emocji będzie, krótki kilometrowy prolog Słodownia, nie wliczany do klasyfikacji generalnej rajdu. Będzie to widowiskowa rozgrzewka przed niedzielną walką o punkty drugiej rundy Marten Tarmac Masters 2021.

Wojciech Chuchała

Po tym, jak o przysłowiowy włos uciekło nam zwycięstwo w Nowej Rudzie, głód wyniku jest jeszcze większy. Mocnych faworytów do zwycięstwa w Rajdzie Ziemi Głubczyckiej będzie dużo i jak każdy, my z Sebastianem też mamy na to apetyt. Sądzę jednak, że nie to powinno być naszym głównym celem, a uwagę przede wszystkim powinniśmy poświęcić na to, żeby zebrać, jak największą ilość informacji na temat zupełnie nowego samochodu. Jak każde nowe auto, Skodę trzeba jeszcze „dotrzeć” i to dosłownie w ekspresowym tempie. Procedury Skoda Motorsport zakładają zrobienie około 50 km jazdy pełnym ogniem na odcinku specjalnym, po to żeby ten samochód dobrze ułożyć.

Nie zmienia to faktu, że chcemy jak najlepiej wykorzystać te 48 km, ponieważ patrząc na dalszą część sezonu, będzie to nasz ostatni test asfaltowy przed najbliższą rundą na luźnej nawierzchni, a gdy sezon RSMP już ruszy, to pełni nadziei przezbroimy Skodę Fabia Rally2 evo się na szutry.

Podobno odcinki w okolicach Głubczyc są bardzo szybkie i do tego mega śliskie. To połączenie gwarantuje emocje, ale mocno podnosi poziom trudności w szybkim podróżowaniu. Trzymajcie kciuki za nas w Rajdzie Ziemi Głubczyckiej, tak żebyśmy czuli, że mamy dla kogo jechać, w stylu który najbardziej lubimy – czyli super szybko!
W tym starcie niezmiennie wspierać nas będą: MARTEN SPORT, TECE, BURBO OIL, DIL SUROWCE WTÓRNE, FRANKE, PIRELLI oraz MIO.”

Filip Pindel

„Niespełna miesiąc od Tech-Mol Rally wracamy do ścigania w Marten Tarmac Masters. 3. Rajd Ziemi Głubczyckiej zapowiada się bardzo ciekawie, zarówno pod względem konfiguracji tras, jak i obsady, jeszcze mocniejszej niż w Nowej Rudzie. W naszej klasie przybyło kilku doświadczonych kierowców, a stawka urosła do imponującej liczby 31 załóg. Mimo, że nasz plan pozostaje niezmienny i nadal przede wszystkim stawiamy na zbieranie doświadczeń, to będzie to świetne przeżycie, móc się zmierzyć w tak ciekawym gronie. Razem z Krzyśkiem pojedziemy swoim tempem, żeby pracować nad stylem jazdy, ale to będzie bardzo cenna nauka, z dodatkową dawką emocji.”

Krzysztof Pietruszka

„Przyjeżdżamy do Głubczyc zadowoleni z wyniku osiągniętego w Tech-Mol Rally, ale nadal z jasno wytyczonym celem, aby zbierać kolejne ważne informacje. Wiemy nad czym musimy popracować z Filipem i z całym zespołem Marten Sport, więc zadania na ten weekend są jasne. Stawiamy na naukę i konsekwentnie trzymamy się planu. Mocno obsadzona PRO 2 kusi, żeby podjąć walkę i w takim gronie zająć jak najwyższą pozycję, ale przede wszystkim celujemy w metę. Od początku chcemy sobie narzucić szybkie i równe, ale jednak własne tempo i wykorzystać, jak najlepiej specyfikę tych tras. Odcinki zapowiadają się bardzo szybkie, trudne technicznie i śliskie, więc to będą ważne kilometry i świetny trening. Trzymajcie kciuki za cały skład Marten Sport i śledźcie wyniki!”

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *