RAJDY

Jeszcze raz przeżyjmy niezapomniane chwile z czwartej edycji Rajdowego Ustronia!

Szybkie menu:

1 września odbył się 4. Rajdowy Ustroń – niezwykłe wydarzenie, które na cały dzień zmieniło oblicze ustrońskiego Rynku. Hasłem przewodnim imprezy było bezpieczeństwo, a zatem zainteresowane były nie tylko dzieci, ale również dorośli. Wśród wielu atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a sportowe emocje towarzyszyły uczestnikom wydarzenia przez cały dzień. Ambasadorem wydarzenia był Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

W ubiegłą niedzielę ustroński Rynek tętnił życiem. To wszystko dzięki czwartej edycji Rajdowego Ustronia, na którą przybyły tłumy zarówno kibiców, fanów sportów motorowych, jak i liczna społeczność lokalna. Atrakcje przygotowane na ten dzień znalazły swoich amatorów zarówno wśród fanów motoryzacji i rajdów, jak i osób niezwiązanych ze sportem.

Jednym z celów tegorocznych Rajdowego Ustronia było uświadamianie uczestników o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze. Dla każdego dostępny był symulator rajdowy, zaś w specjalnie przygotowanej strefie LOTOS Rally Team można było zmienić koło w samochodzie rajdowym. Ważny był także skierowany do starszego audytorium wykład o istocie zapinania pasów oraz trzeźwości za kierownicą. Policjant za pomocą specjalnych alkogogli pokazywał, jakie problemy z motoryką mają osoby pod wpływem alkoholu. Ponadto, najmłodsi mogli nauczyć się prawidłowego wykonywania pierwszej pomocy. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć i zwiedzić elektryczny bolid, który skonstruowali uczniowie Gimnazjum numer 2 w Ustroniu.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano warsztaty artystyczne oraz liczne konkursy. Stworzono mnóstwo prac plastycznych, a także rajdowe graffiti. Największą atrakcję, szczególnie dla najmłodszych, stanowiły spotkania z rajdowcami. Można było porozmawiać z jednym z najbardziej znanych polskich kierowców rajdowych: Kajetanem Kajetanowiczem oraz zobaczyć, jak wygląda samochód rajdowy od środka.

– Po raz kolejny miałem okazję uczestniczyć w Rajdowym Ustroniu, w moim rodzinnym mieście. Impreza co roku organizowana jest przez Urząd Miasta Ustroń, we współpracy z LOTOS Rally Team. Cieszę się, że mogłem tu być i dzielić się z kibicami swoimi wrażeniami oraz wspomnieniami z rajdów. Doceniam to, że tak licznie przybyli na wydarzenie. Miałem okazję poznać osoby, które za każdym razem podczas rajdu mnie wspierają. To było niesamowite! Do zobaczenia! – powiedział Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny rajdowy mistrz Europy.

Ciekawą inicjatywą było spotkanie grupy TeamKajto, w której skład wchodzą kibice Kajetanowicza. Na pamiątkę tego wydarzenia stworzyli i wręczyli swojemu idolowi kolaż zdjęć.

Na zakończenie imprezy przygotowano 3D mapping wyświetlony na jednym z budynków, podczas którego zaprezentowano sponsorów wydarzenia oraz filmową relację, a także podziękowano wszystkim uczestnikom. Nie zabrakło sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń. Do zobaczenia za rok!

Profil kierowcy:
Kajetan Kajetanowicz
Tagi

Majki

Śledzę wszytko co dzieje się motosporcie. Jestem na bieżąco z wynikami, aktualnościami, ciekawostkami, a także ploteczkami. W redakcji od 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close