RAJDY

Jarosław Szeja i Marcin Szeja treningowo na szutrach Rajdu Podlaskiego

Trwa właśnie drugi czerwcowy weekend, który rajdowa załoga braci Szeja spędza za sterami Hyundaia i20 R5. Po problemach i konieczności wycofania się z zeszłotygodniowego Rajdu Żmudzi, zespół postanowił zgłosić załogę do rywalizacji na trasach 40. Rajdu Podlaskiego. Start na odcinkach specjalnych, wytyczonych w okolicach Białegostoku ma jeden cel – aby jeszcze lepiej przygotować się do walki w 77. Orlen Rajdzie Polski.

Przypadająca na przyszły weekend, druga runda ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, będzie rozgrywana również, jako inauguracja FIA ERC Mistrzostw Europy, dlatego zgromadzi na starcie najlepszych kierowców i pilotów rajdowy Starego Kontynentu. W kontekście tego pojedynku, ważna jest każda okazja do treningu i przejechania kolejnych kilometrów na luźnej nawierzchni.

Wybrane dla Ciebie

Reprezentanci Hyundai Poland Racing wspierani przez ekipę Kowax 2Brally, dołączyli do stawki rajdu jako debiutanci, a traktują ten start przede wszystkim treningowo. Po pokonaniu dzisiejszych dwóch krótkich prób, o łącznym dystansie sześciu kilometrów, są czwartą załogą klasyfikacji generalnej i na takiej pozycji wrócą do jutrzejszej rywalizacji. Dwukrotny przejazd wytyczony na Torze Białystok, to rozgrzewka przed szutrowymi odcinkami specjalnymi niedzieli.

Patronite

W drugim dniu organizator jubileuszowej edycji rajdu, przygotował sześć prób o łącznym dystansie 53,4 km. Składają się na niego trzy różne odcinki, z których każdy pokonywany będzie dwukrotnie. Najciekawiej zapowiada się finałowa pętla, w której znalazły się dwie najdłuższe próby rajdu – 10 km Zubry i 8,8 km Glejsk. Zwycięzców rywalizacji, na mecie w Białymstoku poznamy około 16:25.

Jarosław Szeja:
Za nami dwa superoesy rozpoczynające Rajd Podlaski. Mamy świadomość tego, że to dopiero rozgrzewka. Zresztą w tej imprezie staramy się nie patrzeć na wynik, a na czucie auta, szczególnie na jutrzejszych odcinkach specjalnych. To będzie ważny element przygotowań do Rajdu Polski. Trzymajcie za nas kciuki.

Partnerami załogi są: GK Forge, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Gastro Boss, Erdol Haus, Polsprzęt, Millers Oils Polska, Kowax, Gulf Race Fuels Distribution EU, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Silesia Business Hub, 2Brally i Hyundai Poland Racing.

 

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *