Rajd Monte CarloRajd Monte Carlo 2021RAJDYWRC

Jaki był Rajd Monte-Carlo bez kibiców?

Jaki był Rajd Monte-Carlo bez kibiców?

Tegoroczny Rajd Monte-Carlo był absolutnie wyjątkowy. Niestety nie mamy na myśli aspektów czysto sportowych. Przy odcinkach specjalnych nie mogło być ani jednego kibica. Także w parku serwisowym było pusto, pomijając członków zespołów i pracowników promotora WRC. Nie da się ukryć, że magia inauguracyjnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata w tym roku gdzieś uleciała. Wszyscy mogliśmy się przekonać, jak wiele znaczą kibice. W tym temacie dla DirtFish wypowiedzieli się również kierowcy, a także lokalny hotelarz – patrzący na wszystko z perspektywy wiernego kibica. Ton każdej z wypowiedzi jest bardzo podobny.

Sebastien Ogier

„Też mi ich brakowało [fanów]. Atmosfera była całkiem inna. Wszyscy byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy tu być i mogliśmy rozpocząć sezon, ale bez fanów nie było tak samo. OK, były chwile, kiedy nie zauważasz [braku fanów] tak bardzo – wtedy, kiedy skupiasz się na pracy. To naprawdę wymagający rajd, kiedy masz tak wiele informacji do omówienia i tak wiele filmów analizujących warunki do oglądania.”

Elfyn Evans

„Jak powiedział Séb, to pracowity weekend i zwykle trochę patrzysz kątem oka na wszystko, co się dzieje wokół. Ale teraz przykro było patrzeć na to, że jest tak cicho. Szkoda, że ​​nie mamy tak zatłoczonego parku serwisowego, ale jednocześnie musimy być szczęśliwi, że rajd może się odbyć i rozpocząć nasz sezon.”

Hotelarz z Forcalquier

„Tym razem jestem bardzo smutny. Każdego roku mamy jedną okazję zobaczyć naszych bohaterów i przywitać się z Sébem i Julienem, ale tym razem nie udało się. Są tak blisko, ale zbyt daleko, by ich dotknąć, co jest straszne. W przyszłym roku pojedziemy do Gap i zrobimy wielką imprezę. Jesteście zaproszeni i musicie przyjść!”

Andreas Mikkelsen

„Brakowało mi widzów. To dla nas trochę trudne – musieliśmy być bardziej ostrożni, ponieważ nie było nikogo, kto mógłby nas uratować, gdybyśmy popełnili błąd! Brakowało nam również pasji fanów.”


Źródło: DirtFish
Rajd Monte-Carlo na Rallypl – KLIK!

Profil kierowcy:
Sebastien Ogier
Profil kierowcy:
Andreas Mikkelsen
Profil kierowcy:
Elfyn Evans

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku, a od listopada także Content Manager Rallypl. Interesuje mnie wszystko, co ma cztery koła. | kontakt: oktawian@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *