ERCRajd Polski 2019 ERCRajd Polski ERCRAJDY

Jacek Michalski: Rajd Polski to nasz pierwszy start na szutrowej nawierzchni

Trzy ostatnie dni czerwca to w tym roku termin zarezerwowany dla najważniejszej imprezy rajdowej w kraju. W 76. już edycji Rajdu Polski z oesami rozplanowanymi na szutrowych drogach wokół Mikołajek staną do zawodów aż 102 załogi. Imponująca lista zgłoszeń obejmuje zawodników z czterech rajdowych cykli rozgrywanych w Europie w tym sezonie – FIA ERC, RSMP, HRSMP oraz LARC. Zanim zespoły wjadą na metę, muszą pokonać 15 prób o łącznej długości ponad 200km po szybkich, wąskich i spektakularnych trasach.

Z Głogowa do Mikołajek przyjedzie także duet Jacek Michalski/ Maciej Skubij. Wystartują Hondą Civic Type R z numerem 79. zgłoszoną w RSMP w klasie 3.

Jacek Michalski:

– Po raz kolejny debiutujemy w tym sezonie. Rajd Polski to nasz pierwszy start na szutrowej nawierzchni. Nie mamy doświadczenia i będzie to dla nas trudny sprawdzian, ale zamierzamy szukać w nim jedynie pozytywnych aspektów. Oprócz tego, że stawiamy na naukę i zdobywanie doświadczenia, chcemy też zakosztować frajdy z jazdy po luźnej nawierzchni. Trudno oszacować nasz wynik. W klasie mamy bardzo szybkiego rywala – Tomasza Zbroję, którego w normalnych warunkach ciężko pokonać. Jednak rajdy są nieprzewidywalne, więc po prostu będziemy jechać swoje.

Maciej Skubij:

– Jak dotąd na Rajd Polski przyjeżdżałem jedynie w roli kibica, dlatego kiedy pojawiła się możliwość, nie mogłem sobie odmówić przyjemności udziału w tym rajdzie. Zdaję sobie sprawę, że jazda rajdowym tempem po szutrze to zupełnie co innego niż do tej pory doświadczyliśmy. Dlatego do przygotowań przykładamy się dwa razy bardziej. Liczymy, że uda się pokonać trasę czysto i bez większych problemów. Chcemy znaleźć się na mecie tej prestiżowej imprezy ucząc się jak najwięcej.

Naszą załogę wspierają: Piekarnia – ciastkarnia Marzena Grygiel-Michalska, JM-CARS oraz Motul Polska, partnerzy RS – Technology Rally Team, serwis Bartkowski.

Źródło
http://www.rajdpolski.pl
Tagi

Artur Jasiński

Pomysłodawca, założyciel, redaktor naczelny portalu.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close