ERCRAJDY

Igor Widłak wsiada w Forda Fiestę Rally3! W planach sześć rund FIA ERC!

Igor Widłak wsiada w Forda Fiestę Rally3! W planach sześć rund FIA ERC!

Igor Widłak w sezonie 2021 zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty Rally3! Jest on pierwszym polskim kierowcą który ogłosił oficjalnie, że będzie startować w tej wyjątkowej konstrukcji M-Sportu! Widłak w rozmowie z rallypl.com poinformował, że jego pilotem w sezonie 2021 będzie Daniel Dymurski. Widłak ma w planach pojechać sześć pierwszych rund FIA ERC (Rajdowe Mistrzostwa Europy), a także Rajd Saaremaa, Rajd Bohemia w Czechach i Du Var, a także może w jego planach może znaleźć się mniejszy rajd na Dolnym Śląsku. Dlaczego Igor Widłak w sezonie 2021 zasiądzie za kierownicą Forda Fiesty Rally3?

Igor Widłak

„Grupa N w ERC jedzie ostatni rok. Lancer to była stara konstrukcja bez rozwoju i przyszłości. Trafił się klient i wybór padł na Fiestę Rally3. Świeża konstrukcja, zdecydowanie tańsza niż R5, support ze strony M-Sport na ERC, zdecydowanie bardziej konkurencyjna klasa.”

Wybrane dla Ciebie

Igor Widłak w ostatnich latach jeździł wraz z Łukaszem Włochem. W sezonie 2020 duet ten wystartował w dwóch imprezach. Razem wzięli udział w Rajdzie Bohemia oraz w Rally Roma Di Capitale.

Sezon Rajdowych Mistrzostw Europy 2021 składa się aż z ośmiu rund. Sezon rozpocznie się od Rajdu Azorów na początku maja. Potem rywalizacja ma przenieść się na Mazury gdzie stawka Mistrzostw Europy wystartuje w Rajdzie Polski. Sezon ma zamknąć Rajd Wysp Kanaryjskich pod koniec listopada!

Patronite


Informacje o Rally3 na Rallypl – KLIK!
Igor na Facebooku – KLIK!

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *