Rajd SzwecjiRajd Szwecji 2020RAJDYWRC

Hyundai zmienia skład na Rajd Szwecji!

Hyundai zmienia skład na Rajd Szwecji!

Zespół Hyundaia zaliczył słodko-gorzki start sezonu 2020 w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Z jednej strony Thierry Neuville zgarnął swoje pierwsze zwycięstwo w Rajdzie Monte-Carlo, ale z drugiej Ott Tanak zaliczył bardzo groźnie wyglądający wypadek. Sebastien Loeb także miał spore problemy. Koreański zespół zdecydował się wprowadzić zmiany w składzie na zbliżający się Rajd Szwecji.

Załogi Neuville/Gilsoul oraz Tanak/Jarveoja wystartują zgodnie z planem. Dołączy do nich jednak Craig Breen, a na jego prawym fotelu zasiądzie Paul Nagle. Irlandczyk zastąpi tym samym Sebastiena Loeba, który pierwotnie miał zająć trzeci fotel i20 WRC. Druga runda WRC odbędzie się między 13, a 16 lutego.

Hyundai - Craig Breen
Hyundai Motorsport GmbH

Andrea Adamo (szef zespołu):

„Podjęliśmy decyzję, aby włączyć Craiga Breena do naszego składu na Rajd Szwecji. Dołączy on do Thierry’ego i Otta, w nadziei na najbardziej konkurencyjny skład do rajdu z najlepszymi opcjami pozycji na drodze. Zdecydowaliśmy się sięgnąć po usługi Craiga na podstawie jego jazdy w Szwecji w 2018 roku. Zajął wtedy drugie miejsce. W ubiegłym roku także pokazał swój potencjał w naszym i20 WRC.”

Zespół Hyundai Motorsport był zmuszony przełożyć swój zaplanowany test przed Rajdem Szwecji z powodu braku śniegu i lodu w regionie. Nowy termin testu być może zostanie ustalony na 5-7 lutego, w pobliżu terenów rozgrywania rajdu – dla wszystkich trzech ekip.

Profil kierowcy:
Ott Tanak
Profil kierowcy:
Thierry Neuville
Tagi

Oktawian Sadlak

Redaktor serwisu od sierpnia 2017 roku.

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close