RAJDYWRC

Hyundai nie składa broni

Hyundai Motorsport nie składa broni w walce o mistrzostwo i mimo sprzeciwu pozostałych ekip  wysyła swoje załogi na dwa dodatkowe rajdy. Producent tym samym wypełnił dwa weekendy między Rajdem Wielkiej Brytanii, a Rajdem Hiszpanii.

Na Rally legend zobaczymy Thierry’ego Neuville’a, natomiast Sebastien Loeb pojedzie w hiszpańskim Rally Ciudad de Granada.

Co ciekawie decyzja zespołu Hyundai o wzięciu udziału w dwóch dodatkowych wydarzeniach zapadła, w czasie gdy inne zespoły lobbują FIA, aby zabronić zespołom WRC brania udziału w krajowych rajdach w celach testowych.

W tym roku Hyundai wystawił już i20 WRC na dodatkowych rajdach dla Sebastiena Loeb’a (Rallye Vosges i Rally di Alba) oraz dla Thierrego Neuville’a (Ypres Rally).

Andrea Adamo, dyrektor ds. Sportów motorowych

„Udział naszych załóg w Rally Legend i Rally Ciudad de Granada w październiku pozwoli nam być jak najlepiej przygotowanym na ostatnie rundy sezonu WRC.”

„Dokładamy wszelkich starań, aby być przed naszymi konkurentami w pozostałych rajdach”.

Po Rajdzie Niemiec przewaga zespołu Hyundaia zmalała do ośmiu punktów.

Klasyfikacja generalna po Rajdzie Niemiec

1 Hyundai Shell Mobis WRT 289
2 Toyota Gazoo Racing WRT 281
3 Citroen Total WRT 216
4 M-Sport Ford WRT 168

Adamo dodaje:

„Cały zespół wykonuje niesamowitą robotę i jestem im wdzięczny za to, że dokładają wszelkich starań by nasze załogi mogły rywalizować w tych dodatkowych wydarzeniach, a co najbardziej jest istotne to aby nasz samochód stał się bardziej konkurencyjny w tym roku w tej niezwykle bliskiej walce o mistrzostwo.

„Przewaga w klasyfikacji generalnej została zmniejszona, ale teraz musimy podwoić nasze wysiłki, gdy zbliża się finał sezonu i walczymy o nasze ambicje tytułowe”.

Udział zespołu w tych rajdach ma na celu poprawę osiągów Hyundaia i20 WRC w Rajdzie Katalonii, ponieważ obecny samochód jeszcze nie zajął miejsca na podium podczas tej wyjątkowej rundy o zmiennej nawierzchni.

Temat zespołów WRC uczestniczących w krajowych rundach wraca jak bumerang i znów został omówiony na piątkowym posiedzeniu Komisji.

Dyrektor zespołu Citroena, Pierre Budar, jest przeciwko testowaniu w ten sposób.

„Mamy stały przydział 42 dni testowych, a udział zespołu w takich rajdach to nic innego jak testowanie, więc te dni powinny być liczone z przydziału”. – Buduar

Tagi

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close