RAJDYWRC

Hyundai Motorsport stawia na Lópeza?

Hyundai Motorsport stawia na Lópeza?

Według informacji do jakich dotarła hiszpańska Marca, w 2022 roku Hyundai Motorsport postanowił postawić na Pepe Lópeza jeśli chodzi o obsadę jednego z samochodów Rally2. Magazyn informuje, że López miałby wystąpić w nowym Hyundaiu i20 N Rally2 zarówno w przyszłym sezonie WRC, jak i w mistrzostwach Hiszpanii. 

Taki obrót spraw bardzo mocno skomplikowałby sytuację w szeregach Hyundaia jeśli chodzi o program WRC2. Marca przy okazji dodaje również, że Oliver Solberg ma w przyszłym sezonie dzielić trzeci samochód Rally1 ekipy z Danim Sordo, więc ta zmiana nie bardzo wpłynie akurat na przyszłość Olivera. Większe znaczenie ta decyzja może mieć dla Teemu Suninena.

Niespodziewany kandydat w walce o fotel w samochodzie Rally2 w tej ekipie może pozostawić minimum jednego z Finów na przysłowiowym lodzie. Zespół prawdopodobnie pozostanie przynajmniej z jednym z nich, a w takiej sytuacji zapewne skuszą się oni na przedłużenie umowy z Jarim Huttunenem, gdyż Teemu dopiero w październiku ma zadebiutować w barwach koreańskiej marki. To wszystko oznacza, że najbardziej prawdopodobnym składem kierowców ekipy Hyundaia na sezon 2022 w WRC2 będą López oraz Huttunen.

Patronite

Wciąż jednak należy pamiętać, że nie są to oficjalne informacje, a sama Marca nie jest nieomylna. W tej sprawie jednak wydaje się, że coś musi być na rzeczy, gdyż jest to dość świeży temat, a sam magazyn stwierdził, że sprawa kontraktu Lópeza jest już zakończona. Nie pozostaje nam zatem jedynie czekać na jakiekolwiek oficjalne informacje, które mogą pojawić się jeszcze przed następnym startem Pepe Lópeza w WRC – Rajdem Finlandii 2021. 


Pełen artykuł hiszpańskiego magazynu Marca

Profil kierowcy:
Teemu Suninen

Michał Kaufmann

Redaktor portalu od 2017 roku. Aktualnie pełni funkcję Content Managera w Rallypl. Odpowiedzialny za wszelakie artykuły oraz recenzje książek i gier wideo. Współtwórca podcastu Rallypl. Kontakt: michal@rallypl.com

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *