RAJDY

Hyundai Motorsport po testach Hyundaia i20 Rally2 w Szwecji

Hyundai Motorsport po czterech dniach testów Hyundaia i20 Rally2 w Szwecji

Hyundai Motorsport ma za sobą cztery dni testowe nowego Hyundaia i20 N Rally2 w Szwecji w zimowych warunkach. Auto przetestowali m.in. Craig Breen oraz Oliver Solberg. Przypomnijmy, że już w nadchodzący weekend ci kierowcy wystartują w Arktycznym Rajdzie Finlandii 2021 za kierownicą Hyundaia i20 WRC.

Oliver Solberg

„Hyundai i20 N Rally2 był naprawdę przyjemny w prowadzeniu. Zespół robi postęp jeśli chodzi o ten samochód, a jego przyczepność i prowadzenie są bardzo dobre. Możliwość pracy z ekipą mistrzów Świata jest dla mnie fantastyczna. Samo zaangażowanie w rozwój takiego nowego projektu również jest czymś bardzo ekscytującym.

To jasne, że Hyundai Motorsport dąży do stworzenia czołowego samochodu Rally2 i wspaniale będzie uczestniczyć w procesie wprowadzania go na etap homologacji i zawodów. Widzieliśmy od kilku lat, że rywalizacja w tej kategorii jest niesamowita, a i20 N Rally2 będzie bardzo ekscytującym dodatkiem. Jeździłem paroma takimi samochodami w przeciągu ostatnich kilku lat i miło jest pomyśleć, że moje doświadczenie może pomóc Hyundaiowi Motorsport w tworzeniu i20 N Rally2.”

Andrew Johns

 „Harmonogram rozwoju i20 N Rally2 przebiega zgodnie z planem, a nasz najnowszy test na śniegu jest kluczowym krokiem w przygotowaniu konkurencyjnego samochodu, który poradzi sobie na każdej nawierzchni. Przejechane kilometry w przeciągu czterech dni będą nie tylko niezwykle przydatne dla naszych klientów, gdy przyjadą oni na własne zimowe imprezy, ale także pomogą przyspieszyć rozwój samochodu rozpoczęty na szutrowych odcinkach w zeszłym roku. Przez kilka następnych miesięcy nasi inżynierowie będą kontynuować testy, korzystając w tym czasie z pomocy różnych kierowców. Wszystko po to, aby uzyskać szerszy zakres opinii na temat wszystkich aspektów samochodu. Ostateczny pakiet, który zaoferujemy klientom, będzie doskonałą, wszechstronną propozycją.”

Hyundai Motorsport
fot. Hyundai Motorsport

Hyundai i20 N Rally2 to najnowszy projekt Hyundaia. Ma być to odpowiedź na ruchy konkurencji (m.in Skody i Citroëna), którzy stworzyli już swoje własne samochody klasy Rally2. Samochód ma przejść przez proces homologacji jeszcze w tym roku.


Źródło: Informacja prasowa

Patronite

Wybrane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *